EA se daří, vůči trendu hlásí růst příjmů. FIFA hlásí rekordní čísla napříč Ultimate Team i FIFA Mobile
i Zdroj: EA
Novinka EA se daří, vůči trendu hlásí růst příjmů. FIFA hlásí rekordní čísla napříč Ultimate Team i FIFA Mobile

EA se daří, vůči trendu hlásí růst příjmů. FIFA hlásí rekordní čísla napříč Ultimate Team i FIFA Mobile

Radek Raudenský

Radek Raudenský

3. 8. 2022 12:53

Zatímco Activisionu ani Nintendu se v posledním kvartálu nedařilo a je vidět, že celkové útraty se v herním průmyslu snížily, EA tento trend nepocítilo. Dle poslední finanční zprávy se vydavateli dařilo, a v některých oblastech šlo až o těžko uvěřitelné nárůsty.

Reklama
Reklama

  • Zatímco Activisionu, PlayStationu ani Nintendu se nedaří, EA negativní trend nepociťuje
  • Studio zveřejnilo rostoucí příjmy i zisky
  • FIFA neustále roste, a to jak v klasickém pojetí, tak na mobilech

Za první kvartál fiskálního roku si EA přišlo na příjmy ve výši 1,77 miliardy dolarů, což je o 14 procent více, než tomu bylo v minulém roce. Čistý zisk povyskočil v meziročním srovnání o 52 procent na 311 milionů dolarů, jediným negativním ukazatelem tak byly Bookings, které klesly o 3 procenta na 1,3 miliardy dolarů. 

EA tak ukazuje opravdu neskutečný výkon, za což dle slov vedení může dlouhodobá úspěšnost franšízy FIFA. Za poslední měsíce roste angažovanost fanoušků, FIFA Mobile zaznamenalo rekordní počet denních aktivních hráčů, stejně tak FIFA Ultimate Team zaznamenalo růst o 40 procent co se počtu aktivních hráčů týče. Úspěchem bylo také vydání Formule 1, zde ale vedení neposkytlo žádná specifická čísla.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz