Dying Light 2 se na konzoli Nintendo Switch zpřístupní později, vývojáři potřebují více času na optimalizaci
i Zdroj: Techland
Dying Light 2 Novinka Dying Light 2 se na konzoli Nintendo Switch zpřístupní později, vývojáři potřebují více času na optimalizaci

Dying Light 2 se na konzoli Nintendo Switch zpřístupní později, vývojáři potřebují více času na optimalizaci

Jakub Štěpánek

Jakub Štěpánek

20. 1. 2022 08:00

Vývoj videoher je nesmírně komplikovaný proces, dá se tedy pochopit, že jsou projekty opakovaně odkládány. Na to už jsme si zkrátka zvykli. Výjimkou není ani pokračování Dying Light, také Techland byl nucen termín vydání několikrát posunout. Všichni jsme byli přesvědčeni, že už žádné podobné zprávy nepřijdou, opak je ale pravdou.

Reklama
Reklama

  • Techland odložil cloudovou verzi Dying Light 2 
  • Na Switch dorazí nejpozději půl roku po vydání na ostatních platformách
  • Vývojáři chtějí zapracovat na optimalizaci

Parkourová zombie akce byla naposledy posunuta z prosince na únor. Hlavní designér Tymon Smektala sice koncem loňského roku tvrdil, že se šance na další odklad rovná nule, to se ale trochu přepočítal.

Problémy nastaly v přípravě verze pro Nintendo Switch, kde hra využije síly cloudu. Z oficiálního vyjádření vyplývá, že se vývojáři ještě musí poprat s dodatečnou optimalizací. “Abychom mohli fanouškům poskytnou herní zážitek na úrovni, jakou si zaslouží (a jakou chce Techland doručit), bude termín vydání cloudové verze Dying Light 2 Stay Human určené pro Nintendo Switch posunut,” stojí ve zprávě. 

Techland fanoušky zároveň prosí o trpělivost. A zdá se, že ji skutečně budou potřebovat. Oznámení neprozrazuje nový termín, slibuje ale, že se verze pro Switch objeví nejpozději šest měsíců po vydání na ostatních platformách. 

Pro hráče na PC a na konzolích PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One a Xbox Series se naštěstí nic nemění, Dying Light 2 vyjde 4. února.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz