Dle Satya Nadelly nyní Xbox vládne prodejům, v kvartálu byl nejlepší konzolí nové generace
i Zdroj: Wikimedia Commons
Novinka Dle Satya Nadelly nyní Xbox vládne prodejům, v kvartálu byl nejlepší konzolí nové generace

Dle Satya Nadelly nyní Xbox vládne prodejům, v kvartálu byl nejlepší konzolí nové generace

Tadeáš Pepř

Tadeáš Pepř

27. 4. 2022 09:38

Během pravidelného výkazu příjmů pro investory se šéf společnosti Microsoft Satya Nadella pochlubil, že se konzolím Xbox Series daří nadmíru dobře. V uplynulém kvartálu měly číselně překonat konkurenční PlayStation 5 a stát se tak nejlépe prodávaným hardwarem nové generace na trhu.

Reklama

  • Konzole Xbox Series dle Microsoftu přeprodaly kvartálně konkurenční PlayStation
  • Značka Xbox zažila prodejně nejlepší březen od éry Xboxu 360
  • To potvrzují i nezávislí analytici, Switchů se ale prodalo víc

Dle o něco starších dat analytiků NPD byla platforma Xbox na americkém trhu skutečně dolarově nejvýdělečnější jak v rámci března, tak v rámci prodejního kvartálu. Nintenda Switch se nicméně prodalo více z hlediska kusů. Výše zmíněné tvrzení Microsoftu platí nejen pro USA, ale i pro Kanadu a Západní Evropu. Zmínka o “konzolích nové generace” nicméně zřejmě naráží na to, že se Switch prodává dobře kusově i v Evropě.

Tak jako tak se jazýčky vah v souboji PlayStationu a Xboxu po roce a půl od vydání konzolí nové generace poprvé převrátily na stranu amerického výrobce. Xbox dokonce zažil nejlepší březnové prodeje od éry Xboxu 360. V této souvislosti je však nutné připomenout, že výchozí pozice obou výrobců není tak úplně stejná. Současná generace konzolí se totiž stále potýká s nedostatkem skladových zásob, to ale obecně neplatí pro levnější Xbox Series S a v poslední době je i Xbox Series X k dostání poměrně často. Pro zájemce je tedy v posledních měsících v praxi jednodušší koupit konzoli Xbox, než konkurenci.

Dle posledních dostupných zdrojů Microosft vyexpedoval zhruba 12 milionů kusů konzolí Xbox Series, zatímco Sony k zákazníkům vyslal 17,3 milionu kusů konzolí. Obě čísla pocházejí ze začátku letošního roku, ve skutečnosti tedy budou vyšší.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz