detaily-o-drm-v-psn-verzi-warhawk
Novinka Detaily o DRM v PSN verzi Warhawk

Detaily o DRM v PSN verzi Warhawk

sleepless.

sleepless.

Reklama

Digitální distribuce jakéhokoli produktu – ať už jde o hudbu, filmy, či hry – se neobejde bez použití DRM – Digital Rights Management, čili systému pro ochranu autorských práv, respektive ochrany proti kopírování. DRM bude samozřejmě použit i v případě PSN verze PS3 titulu Warhawk, který už je od včerejška k dispozici v severní Americe a od zítřka si jeho digitální verzi budou moci stáhnout i majitelé PS3 v Evropě.

Digitální verze Warhawk bude v rámci DRM pevně svázána s účtem hráče, který si ji na PSN zakoupil a stáhnul. To znamená, že nebude možné hrát Warhawk s jiným accountem, což začne hrát roli hlavně ve chvíli, kdy se někdo rozhodne stáhnout a hrát hru na konzoli u svého kamaráda. To samozřejmě možné bude, tradičně až 5x. I tady však platí, že na kamarádově konzoli bude možné Warhawk hrát pouze na účet, který hru zaplatil. Navíc, když hráč Warhawk znovu stáhne na jiné konzoli, tak ji na své vlastní mašince nebude moci spustit po dalších 24 hodin.

Všechno výše uvedené samozřejmě platí pouze pro digitální verzi Warhawk. Disková – Blu-ray – verze hry, jejíž vydání je naplánováno na druhou polovinu září, žádnými podobnými DRM hrátkami  „postižena“ nebude. To znamená, že si s ní její majitel bude moci dělat cokoli se mu zlíbí.


Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama