Conservation Pack přináší do Planet Zoo ohrožená zvířata. Nechybí pražská chlouba - kůň Převalského
i Zdroj: Tisková zpráva
Planet Zoo Novinka Conservation Pack přináší do Planet Zoo ohrožená zvířata. Nechybí pražská chlouba - kůň Převalského

Conservation Pack přináší do Planet Zoo ohrožená zvířata. Nechybí pražská chlouba - kůň Převalského

Tadeáš Pepř

Tadeáš Pepř

21. 6. 2022 13:38

Studio Frontier dnes vydává nový balíček zvířat pro svůj tycoon Planet Zoo. Conservation Pack, jak již název napovídá, přináší zvířata na pokraji vyhynutí a ukazuje roli zoologických zahrad v ochraně kriticky ohrožených druhů. Pro českého hráče může být atraktivní především kůň Převalského, jeden ze symbolů pražské zoo.

Reklama

  • Nové DLC Conservation Pack pro Planet Zoo přináší ohrožená zvířata
  • Zaujme třeba v Česku populární kůň Převalského

Celkem balíček přináší pět ohrožených druhů. Vedle koně Převalského ještě ve svých výbězích můžete chova levharta mandžuského, siamanga, přímorožce šavlorohého a axolotla.

Kůň Převalského je zřejmě posledním žijícím divokým druhem koně, i když kromě domácího Mongolska žije především v zoologických zahradách po celé světě. Právě Zoo Praha patří k jedněm z nejvýznamnějších chovatelů a především zde má chov zvířete dlouhou tradici. V Praze a přidružených institucích je vedena plemenná kniha a od roku 2011 zoo organizuje projekt Návrat divokých koní, který má za cíl obnovit populaci koní Převalského v místech původního výskytu.

Do Mongolska je zasazen i nový příběhový scénář DLC. V něm se hráč zhostí správy zvířecího sirotčince Turtle Rock. Součástí je také zhruba 150 doplňků zaměřených právě na problematiku chovu a opětovného vypouštění ohrožených zvířat do divoké přírody. Mezi novou vegetací najdeme třeba slunečnice, fíkovníky, borovice korejské a stavby zase obohatí konstrukce z recyklovaných materiálů. Prostředí zoo je mimochodem možné “zkrášlit”, nebo spíše udělat více realistické skrz umisťování nástrojů jako jsou lopaty nebo košťata.

Bonusem jsou samozřejmě nové vzorce chování a animace zvířat. Konkrétně siamangové, druh gibona (tedy primát) zaujmou sborovým voláním a kaskadérskými kousky na kovových konstrukcích.

DLC je dostupné za deset eur na Steamu.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz