Bývalí manažeři Activision Blizzard zakládají vydavatelství New Tales, chtějí pracovat na vlastních značkách
i Zdroj: Hrej.cz
Novinka Bývalí manažeři Activision Blizzard zakládají vydavatelství New Tales, chtějí pracovat na vlastních značkách

Bývalí manažeři Activision Blizzard zakládají vydavatelství New Tales, chtějí pracovat na vlastních značkách

Radek Raudenský

Radek Raudenský

25. 1. 2022 10:23

V roce 2020 uzavřel Blizzard svou největší evropskou pobočku ve francouzském Versailles. Ta nepracovala na vývoji, nýbrž zajišťovala marketing, podporu a pomoc během vydávání jednotlivých her. Studiu se sice dařilo, Blizzard ale potřeboval ušetřit, rozhodl se tedy pro uzavření této pobočky a propuštění téměř čtyř stovek zaměstnanců.

Reklama
Reklama

  • Bývalí vysocí manažeři francouzské pobočky Blizzardu zakládají vlastní vydavatelství
  • New Tales chce tvořit vlastní hry a poskytovat vydavatelskou pomoc externím studiím

Situace se táhla ještě další rok, zaměstnanci se totiž obraceli na soud a žádali větší odškodnění, přičemž některé případy nejsou do dnešních dnů vyřešeny. Skupinka pod vedením Cédrica Maréchala ale vzala štěstí do vlastních rukou a založila společnost New Tales. Ta bude působit jako nový vydavatel, už nyní má velké plány.

Do vedení se kromě Maréchala, který působil jako viceprezident francouzské pobočky, postaví i viceprezident mezinárodního obchodu Benoit Dufour, ředitel vývoje Delphine Le Corre či EMEA ředitel Emmanuel Obert. Všichni spolu působili v jednom týmu. Dle oficiálního oznámení chce vydavatel tvořit vlastní nové IP pomocí interních studií, zároveň bude externím vývojářům poskytovat pomoc při vydávání her. 

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz