Hrej.cz Novinka

AMD představilo kartu RX 6700 XT

radek-raudensky
Radek Raudenský
4. 3. 2021 15:18 1 Sdílej:

Grafické karty jsou poslední měsíce extrémně nedostatkovým zbožím. Nové řady NVIDIA 30XX mizí z nabídky obchodů po několika sekundách a velmi často míří na tržiště nebo do těžařských sestav. To se nevyhýbá ani AMD, které ale včera oznámilo novou grafickou kartu AMD RX 6700 XT.

Reklama
Reklama

Grafická karta má nabídnout maximální frekvenci 2581 MHz, herní frekvence se má ustálit na 2424 MHz. Paměť se zastavila na 12 GB a AMD tvrdí, že RX 6700 XT nabídne hrubý výkon 13,21 TFLOPS. V určitých hrách překoná novinka od AMD jak RTX 3060 Ti, tak RTX 3070 – obecně se ale počítá, že karta zamíří mezi tyto dva konkurenty.

Cena je stanovena na 479 dolarů, což se zmíněným umístěním souhlasí. Kritici ale upozorňují na horší výkon v ray tracingu a absenci technologie DLSS, která rapidně zvyšuje výkon. V současné době se ale bude jednat o jedinou dostupnou koupi – pokud AMD nepotká stejný osud jako NVIDIA, jejíž karty byly vyprodány v rámci sekund. To se dozvíme už 18. března, kdy má karta vyjít.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz