Změny na Twitteru jsou tu. Z falešně oficiálního účtu Nintendo of America ukazoval Mario prostředníček
i Zdroj: Nintendo
Novinka Změny na Twitteru jsou tu. Z falešně oficiálního účtu Nintendo of America ukazoval Mario prostředníček

Změny na Twitteru jsou tu. Z falešně oficiálního účtu Nintendo of America ukazoval Mario prostředníček

Tadeáš Pepř

Tadeáš Pepř

10. 11. 2022 10:08

Světem internetu a sociálních sítí v posledních dnech a týdnech hýbe akvizice sociální sítě Twitter americkým miliardářem Elonem Muskem. Ten se okamžitě pustil do významných změn. Mezi ty nejdiskutovanější patří možnost zakoupit verifikátor v podobě modré fajfky, který byl dříve dostupný jen oficiálním účtům, které by mohly být napodobovány. Hned v první den ale tato změna přinesla kuriózní následky.

Reklama

  • Okamžitě po spuštění nového systému symbolů ověření na Twitteru se objevily účty vydávající se za herní studia
  • Z “oficiálního” účtu Nintendo of America ukazoval na uživatele Mario prostředníček
  • Stejný případ potkal i Valve

Oficiálně je zakázáno vydávat se za oficiální účet jakékoliv osoby nebo organizace (pokud není explicitně uvedeno, že jde o parodii). Hráče ale několik hodin bavil účet nazvaný Nintendo of America, jehož autor si za osm dolarů zakoupil symbol verifikace. Z na první pohled oficiálního účtu Nintenda tak na uživatele ikonický instalatér Mario vztyčil prostředníček. Tvůrce využil stejný název i profilový obrázek jako skutečný účet amerického Nintenda. Jen unikátní uživatelského jméno se logicky liší.

Změny na Twitteru jsou tu. Z falešně oficiálního účtu Nintendo of America ukazoval Mario prostředníček
i Zdroj: DigitalTrends

Původní koncept ověřených účtů nezmizel, jen změnil barvu. V systému jako takovém ale díky možnosti koupit si obdobné označení samozřejmě nastal naprostý chaos.

Účet s nemravným Mariem byl sice odstraněn, stihl ale nasbírat přes 12 tisíc lajků, tisíce retweetů a v jeho feedu se zároveň objevily zavádějící informace o vývoji pokračování Super Mario Galaxy.

Podobně vtipálci napodobují i oficiální účet Valve a řadu osobností a organizací mimo herní průmysl, včetně samotného Elona Muska. Firma sice s napodobiteli intenzivně bojuje, mezi uživateli ale falešné účty bezpochyby vyvolají řadu zmatků.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz