Xbox neplánuje "přebírat komunity z PlayStationu", tvrdí Spencer
Novinka Xbox neplánuje "přebírat komunity z PlayStationu", tvrdí Spencer

Xbox neplánuje "přebírat komunity z PlayStationu", tvrdí Spencer

Radek Raudenský

Radek Raudenský

19. 1. 2022 15:02 1

Jak už jsme včera zmínili, s oznámenou plánovanou akvizicí Activision Blizzard se pochopitelně pojí spousta otázek. Nad jednou si zaspekuloval redaktor Jeff Grubb, jeden obecný vzkaz ale přidal i samotný ředitel Xboxu Phil Spencer, který adresoval hráčům na PlayStationu.

Reklama
Reklama

  • Phil Spencer tvrdí, že nechce ničit komunity na PlayStationu
  • Anonymní zdroje tvrdí, že studio bude Activision Blizzard dále vydávat hry na PlayStationu, určitý obsah ale může být exkluzivní

Rozsáhlejší rozhovory zcela jistě ještě přijdou, magazínu Bloomberg se ale podařilo získat krátké vyjádření Spencera k exkluzivitě her. „Jenom bych chtěl vzkázat hráčům Activision Blizzard her na PlayStationu - není naším záměrem přebírat komunity z PlayStationu, a tomu jsme nadále zavázáni.“

Anonymní zdroje pak tvrdí, že Microsoft nadále chce tvořit hry od Activisionu i pro PlayStatiou, určitá část obsahu ale bude exkluzivní pro Xbox. Takové spojenectví měla mimochodem v minulosti společnost Sony se sérií Call of Duty, kdy vývojáři přidávali určité režimy pouze pro hráče na PlayStationu.

Pokud se ale podíváme na akvizici Bethesdy, i v tomto případě Xbox tvrdil, že nemá v plánu odtrhávat tyto hry od PlayStationu – následně ale tvrzení popřel s tím, že Starfield bude minimálně časová exkluzivita.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz