Warhorse odhalují RPG Kingdom Come
Novinka Warhorse odhalují RPG Kingdom Come

Warhorse odhalují RPG Kingdom Come

Zdeněk Princ

Zdeněk Princ

18. 12. 2013 23:32 50
Reklama
Reklama

Jako blesk z čistého nebe se po měsících náznaků odhodlali čeští vývojáři ze studia Warhorse k odhalení připravované husitské hry, jejímž hlavním designérem je Daniel Vávra, mimo jiné tvůrce legendární české hry Mafia. Stalo se tak prostřednictvím nově spuštěné teaser stránky, o které Vávra v předstihu mluvil na svém profilu na Facebooku.

V první řadě konečně vešlo ve známost jméno hry - Kingdom Come: Deliverance - které se může zdát na první pohled ryze nebombastické a v záplavě všech úderných jmen typu Dragon Age, Sacred nebo Skyrim možná až nezajímavé. Nezapomíneje ale na to, že si ve Warhorse zakládají na auteničnosti, a tak jde strohý název ruku v ruce s tvrzením, že ve hře nebude žádná magie ani nadpřirozená monstra. Logo hry pak prozrazuje, že se bude děj odehrávat kolem roku 1403, kdy se na pražské univerzitě smetly ze stolu teze Jana Viklefa kvůli označení za kacířské a vypukla další morová epidemie, s níž se lid na našem území pral dlouhé tři roky.

Do toho všeho přichází dosud neznámý hrdina, objevující se na konci teaser traileru, který je rovněž součástí prvního proma nové hry. Celkově z videa není možné vyčíst nic podstatného, hovoří se v něm o bitvě, která už je zřejmě prohraná a o vzdoru lidí, kteří nesmí utéct z boje. Hra by podle informací na oficiálním webu měla vyjít v roce 2015 pro PC a next-gen konzole s tím, že více informací slibují vývojáři zveřejnit později. Podle běžícího odpočtu se dočkáme 21. ledna v 18:00.

Posledním dostupným materiálem jsou hi-res obrázky, některé z míst a situací, které jsme už mohli vidět v několika málo videích, prezentujících schopností třetí generace Cry Engine, na kterém Kingdom Come poběží. Vyjma pěkného zpracování je na obrázcích dobře patrná snaha o zachování již zmíněné autentičnosti, ať už v architektuře, oblečení, anebo postojích bojujících mužů.

Bez ohledu na to, že se jedná o hru z české stáje, musíme bohužel poukázat i na fakt, že první reakce jsou spíše negativní. Nezpomínejme na to, že kritika je v tuto chvíli ovlivněná tím, jak málo o hře víme, s přihlédnutím ke zmiňovanému realismu a ne zrovna západně střiženému traileru se ale mohou hráči domnívat, že vlastně půjde o nezajímavou, složitou hru, v níž bude chybět všechno to zábavné. Velice rádi se ale necháme vyvést z omylu a už nyní napjatě očekáváme další detaily.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz