Vývojářky ze studia Treyarch poukázaly na vyčerpávající přesčasy. Pracovaly 12 až 14 hodin denně, 6 až 7 dní v týdnu
Novinka Vývojářky ze studia Treyarch poukázaly na vyčerpávající přesčasy. Pracovaly 12 až 14 hodin denně, 6 až 7 dní v týdnu

Vývojářky ze studia Treyarch poukázaly na vyčerpávající přesčasy. Pracovaly 12 až 14 hodin denně, 6 až 7 dní v týdnu

Jakub Štěpánek

Jakub Štěpánek

14. 2. 2022 09:30

Tříáčkové projekty se často pojí s neobyčejným pracovním nasazením a dlouhými přesčasy, není žádné překvapení, že se náročné pracovní podmínky týkají také týmů pracujících na značce Call of Duty. Poslední zprávy přicházejí od lidí ze studia Treyarch.

Reklama
Reklama

  • Vývojářky ze studia Treyarch poukazují na dlouhé přesčasy
  • V kancelářích se podle nich běžně pracovalo 12 až 14 hodin denně, 6 až 7 dní v týdnu

Activision se v poslední době topí v problémech, jeho zaměstnanci velmi hlasitě dávají najevo, že s pracovními podmínkami a způsobem vedení nesouhlasí. Do ohně nedávno přiložily dvě vývojářky ze studia Treyarch. Třeba Kate Anderson, která pracuje v testovacím oddělení. V příspěvku na Twitteru poukázala na dvanácti až čtrnáctihodinové směny během vývoje na Call of Duty: Black Ops Cold War, o nichž byli zaměstnanci mnohdy informováni pět minut před koncem základní pracovní doby, Anderson tedy často musela na poslední chvíli rušit další plány. Do práce navíc běžně docházela i o víkendu. O zkušenosti se podělila v reakci na článek o čtyřdenním pracovním týdnu, na který v poslední době najela celá řada firem. To se týká i Anderson, která si přívětivější rozvržení pracovní doby nemůže vynachválit.

Prakticky stejnou zkušenost má Jessica Gonzalez, která taktéž pracovala na podobné pozici. Během vývoje Call of Duty: Black Ops 3 si rovněž musela zvyknout na 14 hodin za počítačem. A už tehdy bylo běžné, že se dozvídali o přesčasech jen krátce před koncem šichty. Gonzalez navíc promluvila o zoufalé snaze dostat hru na Xbox 360 a PlayStation 3, kvůli zásadním problémům se vývoj nakonec natolik zpozdil, že na zmíněné konzole nakonec nestihli doručit singleplayerovou kampaň.

Zdá se, že Treyarch už dlouho jede v zajetých kolejích. Bude zajímavé sledovat, jak pracovní nasazení a klima ovlivní Microsoft jakožto nový majitel. Na případnou změnu si však zaměstnanci Activisionu ještě nějaký čas počkají.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz