Video nechává nahlédnout za oponu vývoje Lego Star Wars: The Skywalker Saga
Lego Star Wars: The Skywalker Saga Novinka Video nechává nahlédnout za oponu vývoje Lego Star Wars: The Skywalker Saga

Video nechává nahlédnout za oponu vývoje Lego Star Wars: The Skywalker Saga

Jakub Štěpánek

Jakub Štěpánek

24. 2. 2022 08:45

Začátkem dubna by měla vyjít Lego Star Wars: The Skywalker Saga, která ve srovnání s dalšími Lego hrami působí jako megalomanský projekt. Jak vznikal? O tom v novém videu promluvili samotní vývojáři.

Reklama
Reklama


V ukázce promluvil například Jonathan Smith, který má za vývoj rozsáhlé ságy zodpovědnost. Hned úvodem přiznal, že se v týmu najde nespočet fanoušků filmové předlohy, bylo pro ně tedy velkou ctí, když se dostali k možnosti postavit hru na základě všech devíti epizod. Hned od začátku zároveň bylo jasné, že je čeká pořádný kus práce.

Smith také poukázal na skutečnost, že si tým během vývoje zachoval kreativní svobodu, jako důkaz mohou posloužit vtípky, jimiž je hra napěchovaná k prasknutí.

Výtvarný ředitel Josh Pickering Pick poukázal na schůzky s lidmi zastupujícími Lucasfilm a Lego, společně diskutovali o výtvarném designu, snažili se zjistit, kde leží podstata Star Wars her a jak ji propojit s Legem.

Hlavní programátor Vassilis Poulopoulos přihodil také pár obdivuhodných čísel. Pro hru bylo vytvořeno 12 tisíc různých materiálů, 20 tisíc unikátních modelů a 26 tisíc textur. To samo o sobě vypovídá o rozsahu celé ságy. 

Lego Star Wars: The Skywalker Saga vyjde 5. dubna, hra zamíří na PC a na konzole Xbox One, Xbox Series, PlayStation 4, PlayStation 5 a Nintendo Switch.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz