Hrej.cz Článek

Vánoční průvodce nákupem GPU od Nvidia

placena-inzerce
Placená inzerce
11. 12. 2019 19:24 Sdílej:
Reklama
Reklama

Vánoce jsou pomalu za dveřmi a je velmi pravděpodobné, že pod stromečkem naleznete některou z aktuálních herních pecek. Průvodce nákupem grafických karet od Nvidia by vám měl pomoci zajistit, že si jakoukoli z nich zahrajete zcela bez problémů v té maximální požadované kvalitě. Průvodce je rozdělen do několika kategorií, aby poradil jak těm, kteří preferují hry pro jednoho hráče, tak fanouškům multiplayeru. Pozornost je také věnována technologii RTX.

SINGLEPLAYER

Control

Akce z pohledu třetí osoby od finských Remedy patří mezi skvěle hodnocené herní pecky letošní podzimní sezóny a také mezi uchazeče o nejvyšší příčku v nejrůznějších anketách o hru roku 2019. Jaké železo ale potřebujete, abyste si příběh Jesse Faden a záhadné vládní agentury užili? Pro rozlišení 1080p a střední detaily je jako dělaná karta Geforce GTX 1660 SUPER. Jestliže v tomtéž rozlišení uvažujete o aktivaci RTX prvků, bude pro hraní v 60 FPS při high nastavení a medium RTX zapotřebí Geforce RTX 2070 Super, totéž nastavení ve 1440p pak vyžaduje Geforce RTX 2080. V tomto případě se ale průměrná hodnota FPS pohybuje kolem 50 snímků, ve vyšších rozlišeních je vhodnější sáhnout rovnou po RTX 2080 Ti. Control je ostatně jednou z nejvýrazějších výkladních skříní raytracingu a nabízí celou řadu dodatečných efektů. Hra taktéž podporuje technologii DLSS pro škálování rozlišení, díky čemuž lze dosáhnout lepších výsledků v požadovaném výkonu a navýšit FPS i o několik desítek.

Red Dead Redemption 2

Po roce čekání dorazila westernová pecka i na PC, a tak si příběh Arthura Morgana a jeho souputníků můžete užít i vy. Kouzelná atmosféra Divokého západu čaruje nádherné scenérie, které si opět užijete na široké škále grafických karet Nvidia. Pro hraní v nízkých až středních detailech a rozlišení 1080p poslouží GTX 1650 SUPER, na vysoké detaily pak GTX 1660 SUPER. Pro ultra nastavení při 60+ FPS a rozlišení 1080p je pak zapotřebí RTX 2060. Jestliže hrajete v rozlišení 1440p, je pro hraní na high nastavení třeba RTX 2060 SUPER, na Ultra nastavení pak rovnou RTX 2080 Ti. Tu také budete potřebovat, pokud chcete hrát ve 4K rozlišení ve framerate kolem 40 FPS.

MULTIPLAYER

V případě multiplayeru je kladen extrémní důraz na dosažitelný framerate. společnost NVIDIA představila již druhou detailní studii o vlivu výkonnosti grafických karet na výsledky v esportu a kompetitivním hraní počítačových her nesoucí název "Proč jsou pro soutěžní hraní důležitá vysoká FPS?V předchozí studii pojmenované "Plně odemkněte svůj potenciál - Jaké výhody poskytují vysoké počty snímků za sekundu v Battle Royale hrách" vysvětloval produktový manager společnosti NVIDIA Gerardo Delgado, jak může rychlá GPU společně s G-SYNC monitorem disponujícím vysokou obnovovací frekvencí přispět k rychlejší reakční době a tedy i lepším výsledkům na virtuálních bojištích. 

Viceprezident technologického marketingu společnosti NVIDIA Tony Tamasi v novém článku a videu navazuje na výsledky první studie a podrobně je rozebírá. Zaměřuje se na korelaci mezi vysokými FPS a lepšími poměry zabití a úmrtí. Přichází také s detailním vysvětlením, proč počet snímků za sekundu vysoko nad 60 přináší jednoznačné výhody, mezi které patří:

Plynulejší animace. Díky nim je snazší sledovat cíle.

Redukce rušivých elementů jako trhání obrazu a ghosting.

Nižší latence systému umožňující dříve spatřit cíl.

Dosažením vysokých FPS díky GPU NVIDIA GeForce RTX a monitoru s vysokou obnovovací frekvenci sahající až k 240 Hz získají hráči v kompetitivních hrách jednoznačnou výhodu.

Fortnite

Jen těžko je dnes zapotřebí někomu představovat Fortnite, jednu z nejpopulárnějších současných her. Žánr battle royale patří mezi ty nejkompetitivnější disciplíny vůbec, a při hraní si chcete být jisti, že za sebou máte špičkovou a spolehlivou technologii, která vás pod palbou nezradí. S kartou GTX 1660 SUPER dosáhnete v rozlišení 1080p při ultra nastavení 94 FPS, při velmi vysokém nastavení 129 FPS, při střední kvalitě 150 FPS a při nízké kvalitě celých 196 FPS. S RTX 2060 v 1080p ve stejných nastaveních dosáhnete 121, 156, 177, respektive 223 snímků za vteřinu. A pokud chcete na Fortnite opravdový overkill, sáhněte po RTX 2080 Ti. Ta zvládá Fortnite ve 4K při velmi vysokém nastavení na 62,8 FPS, pokud byste ale na této kartě hráli v 1080p při nízkém nastavení, můžete se těšit na neskutečných 254,8 FPS.

Call of Duty: Modern Warfare

Slavná značka Call of Duty letos do pléna hodila nový díl své subsérie Modern Warfare a nutno říct, že se výsledek velmi povedl. Hratelnost ale necháme stranou, teď jde hlavně o vizuální podobu a výkon. I Modern Warfare podporuje RTX a výsledkem je nádherná hra světel a stínů. Zajímá vás, jaké karty potřebujete, abyste si vychutnali krásnou grafiku s moderními efekty? Pro hraní v 1080p při maximálním nastavení, 60 FPS a zapnutém raytracingu vám plně poslouží GeForce RTX 2060. Pro totéž nastavení v rozlišení 1440p sáhněte po GeForce RTX 2060 SUPER. A pokud je pro vás 4K standardem, zbavte se všech kompromisů a zvolte RTX 2080 Ti. Ostatně, posuďte sami, jak krásně hra vypadá se zapnutými RTX efekty v přiloženém videu

Apex Legends

Další battle royale, tentokrát od Respawn Entertainment, letos na jaře překvapivě rozčeřilo vody multiplayerové zábavy a vydobylo si popularitu u tisíců hráčů. I v této hře platí, že čím vyšší FPS, tím větší šance na úspěch a kýžené stupně vítězů. Kvalitně si přitom zahrajete už s GTX 1660 SUPER. Tato karta vám v 1080p při ultra nastavení nabídne 96 FPS, při vysokém nastavení 131 FPS, ve středním 152 FPS a v nízkém dokonce 198 FPS. Pro hraní ve 1440p se skvěle hodí RTX 2070, s níž dosáhnete 93 FPS na ultra, 112 FPS na high, 140 FPS na medium a 199 na low. Pro hraní ve 4K je pak opět nutností RTX 2080 Ti, při ultra nastavení dosáhnete na 86 FPS, při vysokém na 95 FPS, při středním na 111 FPS a při nízkém na 156 FPS.

Jak vidíte, variant je mnoho a pro každého hráče a jeho potřeby existuje řešení takříkajíc na míru. A to jsme ani nezmínili třeba skvělý nástroj na pořizování screenshotů Nvidia Ansel. Především ale máte jistotu, že s kartami Nvidia budete mít na bojišti vždy náskok a hry pro jednoho hráče si vychutnáte v té nejlepší možné kvalitě.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz