Valve ruší rezervační systém, Steam Deck si můžete pořídit bez čekání. Do prodeje jde i dokovací stanice
i Zdroj: Steam
Novinka Valve ruší rezervační systém, Steam Deck si můžete pořídit bez čekání. Do prodeje jde i dokovací stanice

Valve ruší rezervační systém, Steam Deck si můžete pořídit bez čekání. Do prodeje jde i dokovací stanice

Jakub Štěpánek

Jakub Štěpánek

7. 10. 2022 08:30

Společnost Valve už zvládla optimalizovat výrobu zařízení Steam Deck, na handheld již není třeba dlouho čekat. Produkce se rozjela i v případě dokovací stanice.

Reklama

  • Valve se zbavuje rezervačního systému, nevylučuje ale, že se k němu v případě nouze zase nevrátí
  • Dokovací stanice je již v prodeji s cenovkou 99 eur
  • Novinky se týkají také softwaru

Valve oznámilo, že už zvládá vyřizovat objednávky bez rezervačního systému, Steam Deck svým zákazníkům dodá nejpozději do dvou týdnů, alespoň podle oficiálních stránek. V krátkém videu pak nabízí exkurzi do továrny, prohlédnout si můžete výrobní linku, po které jezdí zbrusu nové kousky.

To ale není vše. Při této příležitost bylo také oznámeno, že jde do prodeje dokovací stanice. Jejím úkolem je rozšířit možnosti konektivity, pro periferie jsou připraveny tři porty USB-A 3.1 Gen 1, externí displej je možné připojit skrze DisplayPort 1.4 či HDMI 2.0. Nechybí ani ethernetový port. Napájení zajišťuje USB-C s podporou Power Delivery. Za dok zaplatíte 99 eur.

Zároveň však můžete sáhnout i po jiném. “Pokud nemáte zájem o oficiální dok, nikdo Vám nebrání použít kteroukoli jinou USB-C dokovací stanici nebo hub, jelikož vylepšení systému SteamOS související s naším dokem zlepšují kompatibilitu také všech jiných.”

Valve nicméně upozorňuje, že pokud by nové objednávky převyšovaly možnosti produkce, vrátí se zpět k rezervačnímu systému, který považuje za šikovný způsob, jak se s tímto problémem vypořádat. A to platí jak pro Steam Deck, tak pro dokovací stanici.

Vývojáři také zapracovali na aktualizaci softwaru, novinky si můžete projít na oficiálních stránkách.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz