V červenci se prý dočkáme odhalení Need for Speed. Vzniká pod názvem Unbound a anime stylizace bude zřejmě silnější, než jsme čekali
i Zdroj: EA / Ghost Games
Novinka V červenci se prý dočkáme odhalení Need for Speed. Vzniká pod názvem Unbound a anime stylizace bude zřejmě silnější, než jsme čekali

V červenci se prý dočkáme odhalení Need for Speed. Vzniká pod názvem Unbound a anime stylizace bude zřejmě silnější, než jsme čekali

Tadeáš Pepř

Tadeáš Pepř

27. 6. 2022 12:45

Herní insider Tom Henderson skrz magazín Exputer zveřejnil zajímavé informace o údajných plánech společnosti Electronic Arts pro přicházející červenec. Firma má ukázat tři hry, vedle očekávané FIFA 23 má jít o Skate 4 a nové Need for Speed. Právě k nim poskytl zajímavé detaily, včetně pracovního názvu nebo potvrzení dřívějších spekulací o stylizaci.

Reklama
Reklama

  • Dle Toma Hendersona EA v červenci odhalí Need for Speed, FIFA 23 i Skate 4
  • Všechna oznámení ale přijdou sólo, EA Play nebude
  • Need for Speed má skutečně přinést výraznou anime stylizaci

Už dříve se spekulovalo o výrazném propojení klasické realistické grafiky vozidel s efekty podobnými anime. V zásadě fotorealistická vozidla tak měl obklopovat celshadový kouř, efekty větru nebo kreslené šlehající plameny. Dle Hendersona se ale stylizace týká i postav. Ty přirovnává k uměleckému zpracování seriálu The Boondocks. Zní to trochu bizarně, uvidíme jak bude hra vypadat v praxi.

Postavy v novém Need for Speed údajně silně připomínají kultovní seriál The Boondocks
i Zdroj: Cartoon Network
Postavy v novém Need for Speed údajně silně připomínají kultovní seriál The Boondocks

Report zmiňuje i hratelnostní složky hry. Důraz má opět být kladen na multiplayer, s novou funkcí takzvaných Meetups. V rámci nich se hráči po celé mapě sjíždí na konkrétní místa, kde společně závodí. Zřejmě se autoři opět inspirovali úspěšnou konkurencí v podobě Forza Horizon. Henderson v této souvislosti vypichuje unikátní závodní tratě, zpestřené třeba projíždějícím vlakem. Závěrem pak ještě dodává, že je hra spojována s názvem “Unbound”. Není si ale jistý, zda jde jen o kódové označení, nebo se tak hra bude skutečně jmenovat.

Nové Need for Speed mají být oznámeny v druhé polovině července, podobně jako poslední ročník série FIFA. EA už dříve potvrdila, že letos neproběhne žádná pompéznější akce EA Play, a hry odhalí prostě jen tak. Vzhledem k tomu, že by zároveň měla ukázat i Skate 4, to ale působí jako dost podivné rozhodnutí. Všechny tři hry jsou dost atraktivní a společně výrazně zajímavější než to, co firma během svých show ukazovala v uplynulých letech.

Henderson mimochodem opět zmiňuje, že se ve FIFA 23 objeví ženské ligy i ženské mistrovství světa, a že hra nabídne cross-play. Od roku 2023 ponese série název EA Sports FC kvůli konci partnerství s asociací FIFA.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz