Hrej.cz Novinka

Ubisoft tvoří open-world Star Wars hru

radek-raudensky
Radek Raudenský
13. 1. 2021 13:39 7 Sdílej:
Reklama
Reklama

Nový rok, nové já. Asi to si řeklo Disney společně s Lucasfilm a společně se začali pořádně zajímat o herní průmysl. Vše to začalo obnovením značky Lucasfilm Games, která se podepíše pod každou licencovanou hru, která nemusí být jen ze Star Wars.

Tím společnost naznačila oznámení, které na nás čekalo jen o pár hodin později. Bethesda odhalila tvorbu nové hry na motivy Indiana Jones, o vývoj se kromě Lucasfilm Games postará Machine Games společně s Toddem Howardem, který bude sloužit jako výkonný producent, navíc je údajně obrovským milovníkem této kultovní série. Kluci a holky, tím ale nekončíme.

Dnešní den si totiž připravil další překvapení. Lucasfilm Games oznámilo novou spolupráci se studiem Ubisoft, díky čemuž končí osmiletá exkluzivita Star Wars licence pouze pro EA. Nová hra má být open-world a na starosti jí má studio Ubisoft Massive, stojící za sérií The Division. Kreativním ředitelem se stává Julian Gerighty, který dohlížel i na vývoj The Division 2 a The Crew. Jádrem hry bude studiový engine Massive Snowdrop.

Vypadá to tedy, že slova EA hovořící o exkluzivitě Star Wars her na 10 let byla porušena a Lucasfilm bude své licence nabízet více vývojářům. To je pro hráče rozhodně dobrý krok, v minulosti se EA ocitlo pod palbou kritiky za extrémně malý počet her ze světa Star Wars. Ubisoft s The Division navíc ukázal, že open-world hry umí udělat nádherné, i když často repetitivní. The Division 2 se ale s přicházejícím obsahem stalo pro mnohé hráče jejich hlavní hrou, do které dokážou vrazit stovky hodin. Můžeme se tedy těšit na „Star Wars The Division“?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz