Ubisoft nesouhlasí s byznysem Steamu
O Steamu a jeho modelu byznysu se už nějakou dobu vede diskuze. Zcela jistě se do této debaty nejvíce „zapojilo“ Epic Games se svým vlastním obchodem a taktéž obchodní taktikou exkluzivních titulů. Tim Sweeney neustále tvrdí, že by se Steam měl změnit, a Epic tomu pouze napomáhá.
Jednou z velkých společností, které se uvolilo k tomu umisťovat své hry na Epic Games Store místo Steamu je Ubisoft, který s taktikou Steamu nesouhlasí. Alespoň tak se vyjádřil vice prezident pro partnerství Chris Early pro New York Times. „Je to nereálné, ten byznysový model který mají. Vůbec to nereflektuje to, kde se svět herní distribuce dnes nachází“.
Ubisoft se nejspíše snažil Valve přesvědčit o tom, aby svůj podíl, který je v dnešní době 70/30, změnilo. Valve ale odmítlo, a Ubisoft tak využil nabídky Epic Games, které dnes nabízí podíl 88/12.