Ubisoft může zůstat nezávislý, Yves Guillemot ale potvrdil, že ho zajímají nabídky na odkoupení
i Zdroj: Hrej.cz
Novinka Ubisoft může zůstat nezávislý, Yves Guillemot ale potvrdil, že ho zajímají nabídky na odkoupení

Ubisoft může zůstat nezávislý, Yves Guillemot ale potvrdil, že ho zajímají nabídky na odkoupení

Jakub Štěpánek

Jakub Štěpánek

18. 2. 2022 10:59

Není to tak dávno, co se Ubisoft zuby nehty bránil pohlcení společností Vivendi, nyní se ale nachází ve zcela odlišné situaci. Šéf Yves Guillemot v rozhovoru s investory naznačil, že je akvizice jedním z možných scénářů, dle kterého se bude odvíjet další historie této stálice herního průmyslu.

Reklama
Reklama

  • Šéf Ubisoftu se vyjádřil k potenciální nabídce na odkoupení
  • Společnost může zůstat nezávislá, protože má v portfoliu mnoho hodnotných značek
  • Guillemot přislíbil, že bude představenstvo jednat v zájmu investorů

Ubisoft se v posledních letech potýká s problematickou firemní kulturou, kontroverzní zprávy o dění na pracovišti a nepopulární rozhodnutí (například pokusy o implementaci NFT) významně cloumají s hodnotou společnosti. S podobnými problémy se potýkal také Activision Blizzard, což zajisté sehrálo jistou roli při dohodách o akvizici ze strany Microsoftu. Čeká snad něco takového také Ubisoft?

“Vždy jsme se rozhodovali v nejlepším zájmu našich investorů, mezi nimiž jsou naši zaměstnanci, hráči a akcionáři,” řekl Yves Guillemot. “Ubisoft může zůstat nezávislý - máme talent, finanční zdroje a velké portfolio originálních značek. Ale pokud by přišla nabídka na odkup, představenstvo by ji přezkoumalo v zájmu našich investorů.”

“Máme velmi hodnotná aktiva a rozsah, který nám umožňuje zachovat nezávislost, i v budoucnu můžeme tvořit smysluplné hodnoty,” pokračoval s odkazem na široké možnosti, které Ubisoft má díky pracovní síle, technologiím, značkám a angažované komunitě. “To vše nám umožňuje dodávat vysoce kvalitní obsah na tolik platforem.” Guillemot následně odpověď zakončil tím, že o potenciálních zájemcích o koupi Ubisoftu dále spekulovat nehodlá. 

Ubisoft není jedinou společností, která v poslední době vyjádřila ochotu diskutovat o možném odkoupení. V podobném duchu mluvili také zástupci studia PlatinumGames, kteří se snaží pomrkávat na Microsoft.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz