Hrej.cz Novinka

Týden v kostce #3 - Novinky ze studia Bend a aktualizace PS5

tadeas-pepr
Tadeáš Pepř
16. 4. 2021 18:00 Sdílej:

Co nejzajímavějšího se stalo v uplynulém týdnu a na jaké hry se můžete těšit v tom příštím?

Reklama
Reklama

STUDIO BEND PRACUJE NA NĚČEM NOVÉM

Studio Bend pracuje na úplně nové značce. Autoři Days Gone, motorkářské zombie akce exkluzivní platformě PlayStation sice chtěli dělat pokračování, Sony jim ale tyto plány zatrhlo. Navíc studio muselo pomáhat kolegům z Naughty Dog při vývoji jejich her, třeba Uncharted. Vývojáři ale protestovali, část odešla, zbytek dostal svolení přijít s něčím úplně novým. No, jsme zvědaví, Days Gone patřilo k těm slabším exkluzivitám PlayStationu.

Další čtení: 

Studio Bend údajně pracuje na nové značce. Návrh na pokračování Days Gone u Sony neprošel

Do pokračování Days Gone chtěli vývojáři zakomponovat kooperaci


NINTENDO CHYSTÁ REMAKE HOUSE OF THE DEAD

Nintendo představilo remake House of the Dead. Kultovní střílečka, kterou si možná pamatujete ještě na arkádových herních automatech, přinese novou, aktualizovanou grafiku i nové herní prvky. Autoři  se ale v mnoha ohledech drží předlohy. Ve hře tak třeba uslyšíme stejně otřesný a amatérský dabing jako před dvaceti lety. Hra také zůstává věrná žánru stříleček na kolejích, kde neovládáte pohyb postavy. Dočkáme se prý během letošního roku, zatím ale jen na Switchi.

Další čtení:

Představen remake The House Of The Dead. Vývojáři slibují přepracovanou grafiku i nové herní mechanismy


PRVNÍ VELKÁ AKTUALIZACE PS5 PŘINÁŠÍ ZMĚNY

Vyšla první velká aktualizace konzole PlayStation 5. Největší novinkou je žádaná možnost ukládat data na USB disky. Hry ale na přenosný disk nenainstalujete, stále platí omezení dané vysokou rychlostí hlavního SSD disku. Další novinkou je mezigenerační share play. Hraní tedy mezi sebou mohou vzájemně sdílet majitelé PlayStationu 4 i 5. Rozšiřuje se i nastavení skupiny přátel a komunikace mezi nimi. Nově můžete zvyšovat nebo snižovat hlasitost jednotlivých parťáků. Pokud máte obzvlášť ukřičeného kamaráda, prostě ho umlčte!

Další čtení:

Update pro PlayStation 5 umožní ukládat hry na USB disk


HIDEO KODŽIMA KUJE PIKLE S MICROSOFTEM

Designér Hideo Kodžima zřejmě jedná s Microsoftem. Autor kultovního Metal Gearu a povedeného Death Stranding se prý úplně nepohodl se svými bývalými partnery ze Sony. Death Stranding se zřejmě na PlayStationu neprodával dle představ výrobce. Nedávno jsme na poličce za šéfem Microsoftu Philem Spencerem viděli figurku Kodžimova studia, uzavření spojenectví je tedy nejspíš velmi blízko. Znamenalo by to, že další hra slavného designéra už na PlayStationu vůbec nevyjde? Tomu říkám zvrat.

Další čtení: 

Sony zřejmě odmítla investovat do další hry od Hidea Kodžimy

Spencerova polička má význam. Xbox prý navazuje spolupráci s Nintendem i Kodžimou


PŘÍŠTÍ TÝDEN VYCHÁZÍ

MLB The Show 21 (Úterý 20. dubna)

MotoGP 21 (Čtvrtek 22. dubna)

Judgement na next-gen konzole (Pátek 23. dubna)

Nier Replicant ver.1.22474487139 (Pátek 23. dubna)

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz