Tencent získává většinový podíl Techlandu. Značky jako Dying Light zůstanou ale studiu
Po nedávné akvizici autorů hry Destruction Allstars, jež proběhla z pohledu Tencentu skrze její dceřinou společnost, přistoupila tato čínská firma k investici do dalšího herního studia. Jejím dalším cílem je polský Techland, známý především pro hry jako Dying Light a Dying Light 2. Nákupčí společnost získá se svou nyní chystanou investicí většinový, ač ne stoprocentní podíl akcií, čímž se z ní stane nejzásadnější podílník celého Techlandu.
- Techland oznámil, že Tencent koupí většinový podíl v Techlandu
- Firma má zůstat nezávislá a se stejným vedením jako doposud
- Zůstat jim mají i jejich dosavadní značky a jejich plná kontrola
Varšavská herní společnost, jež převážně nezávisle pracuje na hrách už od roku 1991, bude i po transakci dále nezávislá. Skutečnost oznámil u ohlášení události přetrvávající CEO firmy Techland Paweł Marchewka, jenž také uvedl, že jeho firma bude i nadále vlastnit všechny své značky a pracovat jako doposud.
„Spojení se společností Tencent nám umožní naplno pokračovat v realizaci vize našich her," řekl Marchewka. „Vybrali jsme si spojence, který již spolupracoval s nejlepšími světovými videoherními společnostmi a pomohl jim dosáhnout nových výšin, přičemž respektuje jejich způsoby práce."
Marchewka dále hovořil o cestě, kterou Techland za poslední tři desetiletí prošel, a také jaká ho teprve čeká. Vyprávěl o tom, jak se jejich nová fantasy hra "již nyní rýsuje jako něco opravdu unikátního", přičemž si neodpustil ani poznámku, že z Dying Light dále dělá ultimátní zombie hru určenou pro hráče po celém světě.
Aby toho dosáhl, řekl Marchewka, že základem všeho je tým lidí.
„Těch nejlepších a nejodvážnějších snů lze ve všech případech dosáhnout pouze při práci bok po boku s podobně smýšlející partou přátel a také silnými partnery, kteří sdílejí stejnou vizi a vášeň jako vy a jsou ochotni ji podpořit svými znalostmi, zkušenostmi a schopnostmi," dodává CEO .
Pokud jste nesledovali nové investice firmy Tencent, je také k těmto prohlášením závěrem vhodné doplnit, že tento čínský gigant už nyní vlastní či spoluvlastní více herních studií. Příkladem jejich herní portfolia, kdy plně třímá v rukou například studio Riot Games, Sumo či Turtle Rock Studios, a menší či větší podíl zase u společností Epic Games, Ubisoft, Frontier Developments, Bloober Team, Don't Nod a dalších.