Telltale mluví o své nejambicióznější hře
Studio Telltale se kvůli přemíře filmově střižených adventur začíná hráčům zajídat. Kritici poukazují na to, že tituly vydávané jako na běžícím páse nevykazují prvky hratelnosti a jsou jen jakousi poloovladatelnou interaktivní podívanou. Na druhé straně ale stojí nezpochybnitelný finanční úspěch, který ve výsledku znamená jediné - Telltale si může dovolit konečně pracovat i na svém vlastním projektu. O něm navíc nový šéf studia Kevin Bruner prohlašuje, že bude tou nejambicióznější věcí, kterou kdy Telltale stvořilo.
V rozsáhlém rozhovoru pro server Games Industry naznačil Bruner budoucí směřování dosud neoznámené hry, která bude s největší pravděpodobností stát na pilířích předchozích titulů. „Dobrý příběh, dobré zasazení a správní lidé, kteří se [na vývoji] podílí.,“ komentoval Bruner všechno, co mají v Telltale k dispozici. Dále uvedl, že s tím, jak jim projekt roste pod rukama, jsou všichni zaměstnanci víc a víc nadšeni, nezapomínají při tom ale ani na své další série.
Mezi ně patří aktuální Tales from the Borderlands a Game of Thrones, které doplní také Minecraft. Z rozhovoru vyšlo najevo, že zástupci Telltale jednali s tvůrci Minecraftu ještě před tím, než došlo na akvizici ze strany Microsoftu, což je zároveň i odpověď zlým jazykům, kteří za čerstvým oznámením hledali snahu redmondské firmy vytěžit ze známé značky za každou cenu nějaké peníze hned po jejím získání.
Jinak ale samozřejmě jde o zcela vypočítavý, byť po stránce byznysu pochopitelný krok, což ostatně mezi řádky potvrzuje i Bruner. „Mnoho lidí tráví až nezdravý objem času v Minecraftu. Proto jsme začali ptát, co by mohlo Telltale v univerzu této hry udělat,“ říká CEO společnosti. Dodává ale, že jim Minecraft přeci jen sedne do konceptu víc, než se může na první pohled zdát a oporu nachází především ve videích: „Pokud se podíváte na Amazon a YouTube, naleznete tam obrovské množství příběhového materiálu,“ říká Bruner a cení si toho, jak bohatým místem svět kostičkové hry je.
Datum vydání hry z Minecraftu a případné oznámení nové hry zatím není známo, ale zatímco v prvním případě si ani nedovažujeme tipovat, v tom druhém se nám jeví letošní E3 jako sázka na jistotu.