Studio stojící za reinkarnací Alone in the Dark končí
i Zdroj: THQ Nordic / Pieces Interactive
Alone in the Dark Novinka Studio stojící za reinkarnací Alone in the Dark končí

Studio stojící za reinkarnací Alone in the Dark končí

David Bernard

David Bernard

18. 6. 2024 13:00 4

Vlna propouštění a zavírání studií pokračuje. Poslední obětí se stalo švédské studio Pieces Interactive, které nám v březnu přineslo restart kultovní hororové série Alone in the Dark.

Reklama

  • Studio Pieces Interactive končí
  • Švédský vývojářský celek spadal pod holdingovou společnost Embracer Group
  • Autoři nám v březnu přinesli reinkarnaci kultovní hororové adventury Alone in the Dark

Vlna propouštění a zavírání studií pokračuje. Poslední obětí se stalo švédské studio Pieces Interactive, které nám v březnu přineslo restart kultovní hororové série Alone in the Dark. Rozhodnutí o uzavření studia přišlo z područí jeho majitele, holdingové společnosti Embracer Group. Tvůrci se se svými podporovateli rozloučili prostřednictvím oficiálního příspěvku na sociální síti X, a to formou jednoduchého poděkování za podporu.

Během své existence studio vydalo přes deset her na PC, herní konzole a mobilní telefony. Vznikly tak tituly jako Puzzlegeddon, Fret Nice, Leviathan Warships, Robo Surf, Kill to Collect či Magicka 2 a následující DLC. Vývojářský celek Pieces Interactive úzce spolupracoval také se společnostmi Paradox Interactive, Koei Tecmo, Arrowhead Game Studios, Koch Media a RaceRoom Entertainment. V roce 2017 bylo studio odkoupeno holdingovou společností Embracer Group a zasadilo se o vznik několika rozšíření pro populární ARPG Titan Quest (Titan Quest: Ragnarök a Titan Quest: Atlantis). Posledním výtvorem studia byl již zmíněný restart hororové adventury Alone in the Dark, který dorazil v březnu letošního roku. V redakci doufáme, že se zaměstnancům Pieces Interactive brzy podaří najít nové uplatnění a přejeme si, aby krize herního průmyslu co nejdříve skončila.

Recenze Alone in the Dark, osobitého návratu legendárního hororu
i Zdroj: Pieces Interactive

Recenze Alone in the Dark, osobitého návratu legendárního hororu

19. 3. 2024 15:00
1

Sami ve tmě jsme byli v původní verzi této hry již v roce 1992, několik let před Resident Evil nebo Silent Hill sériemi.…

Reklama
Reklama

Související články

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama