Steam Game Festival přinese 500 demoverzí
Ačkoli se kola herního průmyslu se začátkem nového roku stále teprve roztáčejí, Valve už nyní hledí do budoucna a ohlašuje další Steam Game Festival. Už od příští středy bude tak podobně jako v minulosti k dispozici několik stovek demoverzí z více i méně známých titulů.
Konkrétní počet demoverzí by se měl vyšplhat až na 500, přičemž času na jejich vyzkoušení nebude mnoho, neboť akce potrvá od 3. února 19:00 do 9. února 19:00. V rámci nabídky budete moci vyzkoušet tituly napříč všemi žánry, stejně jako sledovat živé přenosy s vývojáři či s nimi přímo komunikovat. Bližšího harmonogramu této části akce bychom se měli dočkat v nadcházejících dnech.
Steam Game Festival se poprvé objevil v roce 2019, kdy tvořil doplněk k probíhajícímu předávání cen The Game Awards. Další návrat zaznamenal v průběhu jara a podzimu loňského roku. Zde se již akce značně nafoukla, což ilustrovala i podzimní nabídka více než 900 demoverzí. Valve se vzhledem k vřelému přijetí následně vyslovilo, že pořádání festivalů tohoto typu bude do budoucna sezónní záležitostí.
Zajímá-li vás seznam některých zajímavých titulů, doporučujeme zhlédnout oficiální videa věnovaná konkrétním žánrům. Jmenovitě zde naleznete strategie,vizuální novely, hry pro VR, RPG, závodní a sportovní tituly, akce, horory, adventury, plošinovky nebo logické hry. Všechna videa navíc obsahují české titulky.