Starfield jen na občanku. Austrálie omezí prodej novinky od Bethesdy kvůli drogám
i Zdroj: Bethesda / Starfield press kit
Kuriozity Starfield Novinka Starfield jen na občanku. Austrálie omezí prodej novinky od Bethesdy kvůli drogám

Starfield jen na občanku. Austrálie omezí prodej novinky od Bethesdy kvůli drogám

Jakub Fišer

Jakub Fišer

17. 3. 2023 11:10 3

Australský regulační orgán rozhodl o tom, že připravovaná hra Starfield od studia Bethesda bude prodávána pouze „na občanku“, tedy osobám starším 18 let. Bude tak spadat do té nejpřísnější klasifikace.

Reklama

  • Austrálie omezí prodej Starfieldu jen od 18 let
  • Může za to vyobrazení drog a jejich užívání
  • Ve hře je obsažena fiktivní droga Jet

Z oficiálních webových stránek australské vlády lze vyčíst, že titul neobsahuje žádné sexuální scény, avšak objevuje se tam nahota a vulgární mluva. To však regulátoři označili za aspekty se slabým či středním dopadem.

Silný dopad na společnost může mít podle úřadu násilí, které je ve hře obsaženo taktéž. Extrémně negativní dopad však má mít vyobrazení drog a jejich užívání, kvůli čemuž si Starfield odnesl omezení prodeje od 18 let. To je mimochodem větší omezení, než které potkalo kdysi Fallout 4.

Podle dostupných informací australský regulační orgán naráží na fiktivní drogu Jet, která ve hře hraje důležitou roli a hlavní postava se na ní může být závislá. V minulosti podobnou mechaniku Bethesda využila u The Elder Scrolls V: Skyrim.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz