Square Enix prý uvažuje o částečném prodeji svých studií,  chce dále expandovat a dělit se o náklady na vývoj
i Zdroj: Square Enix
Novinka Square Enix prý uvažuje o částečném prodeji svých studií, chce dále expandovat a dělit se o náklady na vývoj

Square Enix prý uvažuje o částečném prodeji svých studií, chce dále expandovat a dělit se o náklady na vývoj

Radek Raudenský

Radek Raudenský

5. 8. 2022 14:29

Dle informací analytika Davida Gibsona se Square Enix chystá spustit další fázi svých plánů, s čímž souvisí nabídka k prodeji části svých studií. Gibson na sociální síti popisuje, co stojí za tímto rozhodnutí a proč Square Enix nechce prodat celá studia.

Reklama
Reklama

  • Square Enix prý uvažuje o prodeji části svých studií
  • Chce zlepšit flexibilitu

Prodej Crystal Dynamics vydavateli Embracer Group byl prý podpořen míněním, že studia válčila o zákazníky mezi sebou a vzájemně se kanibalizovala. V druhé fázi plánuje Square Enix prodat části svých studií, a to kvůli tomu, že neustále vzrůstající náklady na tvorbu her limitují expanzi a je nutné správně alokovat zdroje. 

Vedení v tuto chvíli reviduje vlastní portfolio a rozhoduje se, u jakých studií zůstane jediným vlastníkem a u kterých nabídne část k prodeji, díky čemuž by se zlepšila flexibilita studia a zároveň by dodatečné finance dovolily dále expandovat. Očekává se, že mezi zájemci bude Sony, Tencent, Nexon a další. 

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz