Square Enix v případě Avengers a Guardians of the Galaxy údajně přišel celkem o 200 milionů dolarů
i Zdroj: Square Enix
Byznys Novinka Square Enix v případě Avengers a Guardians of the Galaxy údajně přišel celkem o 200 milionů dolarů

Square Enix v případě Avengers a Guardians of the Galaxy údajně přišel celkem o 200 milionů dolarů

Jakub Štěpánek

Jakub Štěpánek

3. 5. 2022 14:45

Nová akvizice společnosti Embracer Group v mnoha směrech překvapila, emoce vzbudila například cena transakce, nad níž se podivoval třeba známý analytik Daniel Ahmad. Mnozí tvrdí, že studia Crystal Dynamics, Eidos-Montréal a Square Enix Montréal dohromady mají mnohem větší hodnotu než 300 milionů dolarů. O ceně se diskutuje i nadále.

Reklama

  • Analytik naznačil, co vedlo k prodeji Crystal Dynamics, Eidos-Montréal a Square Enix Montréal
  • K rozhodnutí údajně přispěla finanční ztráta her s licencí od Marvelu

Polínko do ohně přihodil také analytik David Gibson. Square Enix podle něj přistoupil na tuto cenu hlavně kvůli ztrátě, kterou způsobily tituly s licencí od Marvelu, konkrétně jde o Marvel’s Avengers a Marvel’s Guardians of the Galaxy. Společnost kvůli nim za necelé dva roky podle všeho přišla o 200 milionů dolarů.

Avengers jsou jasným důkazem toho, že live-service model není samospásný, Guardians of the Galaxy už spoléhali na tradiční formát, ani tak si na sebe ale nedokázali vydělat. Souhrnná ztráta je sice gigantická, jak ale Gibson naznačil, rychle by ji mohly zaplácnout další chystané projekty navázané na zavedené série, jako je například Tomb Raider. Už jen kvůli hodnotným značkám, které jsou součástí akvizice, považuje cenu za velmi nízkou.

Jak ale bylo zmíněno v původní zprávě, Square Enix se evidentně chystá nabrat trochu jiný směr, získané peníze totiž hodlá investovat do blockchainu, umělé inteligence a cloudových technologií.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz