Hrej.cz Novinka

Sony: The Last of Us 2 nejprodávanější na PS4

David Plecháček
David Plecháček
26. 6. 2020 15:40 64 Sdílej:
Reklama
Reklama

The Last of Us Part 2 je nejrychleji prodávanou PS4 exkluzivní hrou. Taková zpráva obletěla svět už před časem, tehdy se opírala o data z britského trhu. Dnes však informaci potvrdilo samotné Sony. Kolik milionů kopií se TLOU2 ještě prodá, není zřejmé, už teď se ale prodává rychleji než Spider-Man nebo God of War.

Řeč čísel je jasná, The Last of Us Part 2 prodalo během prvních tří dní 4 miliony kopií. Pravděpodobně jde o mix digitálních i fyzických nosičů, Sony však tuto informaci neposkytuje. Zmíněné čtyři miliony jsou o 0,7 milionu více, než kolik se prodalo za stejné období Spider-Mana, který držel dosavadní rekord. Další v pořadí je God of War, ten si drží přibližně průměr milionu za den.

„Jsme vděční za miliony fanoušků po celém světě, kteří už hrají The Last of Us Part 2 a sdílí s námi v průběhu týdne své zážitky,“ říká Neil Druckmann, tvář vývojářského stuida Naughty Dog. „Rozhodli jsme se, že budeme vyprávět nový typ příběhu, ten, který se zaobírá těžkýmy tématy a který před vás postaví výzvu hned v několika způsobem. Slyšet, jak ve vás zážitek rezonuje, a pročítat duchaplné diskuze, které vyvolal, je neuvěřitelné,“ dodává.

Uvidíme, jak si The Last of Us Part 2 povede, a to nejen mezi celkový prodeji PS4 exkluzivit, ale i mezi hrami letošního roku. Pokud jde o dosavadního rekordmana, jde o Animal Crossing: New Horizons, které prvních jedenáct dní prodávalo vždy přes milion kopií. Obě hry jsou navíc exkluzivní pro konkrétní platformu, a je na snadě očekávat, že multiplatformní tituly jako Cyberpunk nebo Call of Duty si povedou ještě lépe. To však úspěch TLOU2 nijak nesnižuje.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz