Šéf Ubisoftu Yves Guillemot naznačil, že je pro vývoj her důležité napětí v týmu. Za svá slova je ostře kritizován
i Zdroj: Ubisoft
Novinka Šéf Ubisoftu Yves Guillemot naznačil, že je pro vývoj her důležité napětí v týmu. Za svá slova je ostře kritizován

Šéf Ubisoftu Yves Guillemot naznačil, že je pro vývoj her důležité napětí v týmu. Za svá slova je ostře kritizován

Tadeáš Pepř

Tadeáš Pepř

26. 9. 2022 16:38 1

Šéf společnosti Ubisoft Yves Guillemot v rozhovoru pro francouzský deník La Presse pronesl poměrně kontroverzní myšlenku. Na dotaz, proč se v herním průmyslu opakovaně objevují případy obtěžování a nevhodného chování na pracovištích, totiž odpověděl, že je pro tvorbu trochu napětí potřeba.

Reklama

  • Yves Guillemot uvedl, že je pro vývoj her důležité určité napětí
  • Je za to kritizován

Rozhovor se původně stočil k problémům, které má samotný Ubisoft s nařčenímí ze sexuálního a jiného obtěžování na svých pracovištích. Kvůli němu muselo firmu dříve opustit několik vysoce postavených vývojářů. Guillemot avizuje, že společnost se všemi pobočkami poctivě pracuje na zlepšení prostředí a mělo přijmout opatření, která by měla vyřešit všechny vzniknuvší problémy.

Na otázku týkající se obecných poměrů v průmyslu nabídl zajímavou odpověď. Toxická prosředí ve firmách podle něj vznikají proto, že je vývoj her náročný, přináší spoustu výzev a atmosféra ve studiích často houstne. Přímo uvedl, že “pokud chcete vytvářet, potřebujete trochu tření”. Jen tak můžou jednotliví autoři uspět při prosazování svých nápadů.

Jeho slova se ale v souvslosti se špatnou pověstí Ubisoftu nesetkala s pochopením některých kritiků. Nejhlasitější byla scenáristka starších dílů Assassin’s Creed nebo Shadow of the Tomb Raider Jill Murray. “Pokud jako hlavní hodnotu zastáváte, že je potřeba napětí, a věříte, že se obtěžování rovná napětí, pak vychováváte a hledáte lídry, kteří vaše hodnoty sdílí. Firemní kultura pak není ničím náhodným,” obula se do vyjadřování Ubisoftu.

Magazín Gamesradar připomíná, že rozhovor okomentoval i Stehpen Totilo z byznysového magazínu Axios. Dle něho jsou zaměstnanci Ubisoftu stále frustrovaní současným vedením a myslí si, že management vůbec nechápe, v čem tkví problém. Údajně se měla výrazně zlepšit situace na úrovni šéfů týmů a poboček, z hlediska nejvyššího vedení se ale změnilo málo.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz