Dle spekulací plánuje rodina Guillemotů, původní zakladatelé, odkoupit Ubisoft. Chtějí si udržet vliv na studio
i Zdroj: Ubisoft
Novinka Dle spekulací plánuje rodina Guillemotů, původní zakladatelé, odkoupit Ubisoft. Chtějí si udržet vliv na studio

Dle spekulací plánuje rodina Guillemotů, původní zakladatelé, odkoupit Ubisoft. Chtějí si udržet vliv na studio

Radek Raudenský

Radek Raudenský

5. 5. 2022 13:42

Už několik týdnů se herním průmyslem nesou informace o tom, že Ubisoft plánuje přednést potencionálním investorům nabídku k odkupu studia. Jak se ale ukazuje, nejde o krok, který by šel od původních zakladatelů z rodiny Guillemot – o prodeji uvažují akcionáři i vedení společnosti, přičemž rodina Guillemotů, především ředitel Yves Guillemot, tomu chce zabránit.

Reklama

  • Rodina Guillemotů prý plánuje odkoupení celého Ubisoftu
  • Dle informací webu Dealreporter se mají spojit s investiční společností
  • Chtějí si zachovat vliv na vedení společnosti

Dle informací webu Dealreporter plánuje rodina Guillemotů, tedy původní zakladatelé, odkoupit Ubisoft zpět pro sebe. K tomu by měla pomoci investiční společnost, přičemž zatím není jasné, která by to měla být a jakým způsobem chce Guillemot vyřešit rozdělení vedení firmy. Předmětem investice by ale mělo být celé studio, nikoliv pouze část akcií.

V tuto chvíli drží celá rodina 16 % akcií, zcela nejvíce ze všech investičních stran, avšak stále velice málo na to, aby mohli sami firmu vést. V minulosti toto malé procentuální držení vedlo k pokusům o násilné převzetí společnosti ze strany investiční firmy Vivendi, která chtěla odkoupit množství akcií k většinovému držení studia.

I tomu chce údajně Guillemot zabránit a právě velkou investicí si chce udržet vliv na společnost. Prozatím ale nic z těchto informací nebylo potvrzeno, akciový trh ale na novinky reagoval a věří jim – od prvního oznámení těchto spekulací vzrostla cena akcií o 10 %.

Reklama
Reklama

Související články

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google
Reklama
Reklama