Šéf EA Andrew Wilson vidí v možném odchodu Call of Duty z platforem PlayStation příležitost pro Battlefield
i Zdroj: Electronic Arts
Byznys Battlefield V Novinka Šéf EA Andrew Wilson vidí v možném odchodu Call of Duty z platforem PlayStation příležitost pro Battlefield

Šéf EA Andrew Wilson vidí v možném odchodu Call of Duty z platforem PlayStation příležitost pro Battlefield

Tadeáš Pepř

Tadeáš Pepř

20. 9. 2022 08:35

V posledních týdnech se v médiích objevují zprávy o poměrně vyhroceném sporu mezi společnostmi Microsoft a Sony kvůli možné konzolové exkluzivitě série Call of Duty pro platformy Xbox díky akvizici společnosti Activision. I když šéf Xboxu takovou variantu odmítá, konkurence opakovaně argumentuje tím, že by získal nefér výhodu. Další strana však cítí příležitost, konkrétně vydavatel konkurenční série Battlefield.

Reklama

  • Případná exkluzivita Call of Duty pro Xbox vedení EA vrásky nedělá
  • Naopak v ní vidí příležitost pro větší úspěch Battlefieldu
  • Ten zůstane na všech platformách s kompletním crossplayem

Šéf společnosti Electronic Arts Andrew Wilson přiznal, že zatím nepříliš reálnou možnost odchodu Call of Duty z PlayStationu vnímá jako obrovskou příležitost pro sérii FPS Battlefield. Ta už léta s Call of Duty soupeří, a i když přináší značně odlišný koncept multiplayerového střílení, případná ztráta konkurence na jedné platformě by jí bezesporu prospěla.

“Ve světě, ve kterém visí odtazníky nad budoucností Call of Duty a na jakých platformách by mohlo nebo nemuselo být je koncept naprosto neutrálního a meziplatformního Battlefieldu obrovskou příležitostí,” měl Wilson pronést během technologické konference Communacopia pořádané investiční společností Goldman Sachs. Tím nepřímo potvrdil, že bude Battlefield i nadále vycházet všude a s plnou podporou meziplatformního multiplayeru.

Zároveň poměrně otevřeně přiznává, že poslední dvě pokračování série Battlefieldu (V a 2042) nedopadly tak, jak si vydavatelství představovalo, a že je to chyba firmy jako takové. Dodal, že se nyní snaží značku vrátit spátky do popředí zájmu. Tím navazuje na nedávná prohlášení nového šéfa série Vince Zampelly, který tvrdí v podstatě to samé. EA je tak v otázce kvality posledních Battlefieldů až neobvykle sebekritická.

Obří akvizice Activision Blizzard s odhadovanou hodnotou 69 miliard dolarů zatím nebyla schválena antimonopolními úřady, naopak v řadě států čelí pečlivému šetření. Z veřejně přístupných jednání u brazilského orgánu vyšlo najevo, že proces konkurenční Sony velmi aktivně napadá.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz