Šéf Blizzardu J. Allen Brack rezignuje na svou pozici, pravděpodobně kvůli kauze s obtěžováním
i Zdroj: Hrej.cz
Novinka Šéf Blizzardu J. Allen Brack rezignuje na svou pozici, pravděpodobně kvůli kauze s obtěžováním

Šéf Blizzardu J. Allen Brack rezignuje na svou pozici, pravděpodobně kvůli kauze s obtěžováním

Tadeáš Pepř

Tadeáš Pepř

3. 8. 2021 15:01

V kauze týkající se údajného nevhodného chování na pracovištích společnosti Activision Blizzard došlo k první velké personální změně. Dnes svou funkci opustil dosavadní prezident studia Blizzard Jay Allen Brack. Na jeho místo společně nastoupí tandem Jen Oneal a Mike Ybarra. Na svém oficiálním webu to potvrdilo samo studio.

Reklama

  • Šéf Blizzardu J. Allen Brack oznámil svou rezignaci
  • Nahradí jej duo Jen Oneal a Mike Ybarra
  • Pravděpodobně jde o následek žaloby spojené s údajným obtěžováním a diskriminací žen

To skutečnost ráno oznámilo zaměstnancům skrze interní mailovou korespondenci. Přesný důvod Brackova odchodu nikde nespecifikuje, ve zprávě ale klade důraz na to, že jsou noví lídři maximálně vstřícní a otevření ke svým zaměstnancům. Blizzard chce prý být “nejbezpečnější a nejpřátelštější pracoviště pro ženy, osoby všech ostatních pohlaví, náboženství, původu i sexuální orientace”. Nové vedení má za úkol vybudovat ztracenou důvěru ve společnost. Brack byl zmiňován v souvislosti s kauzou obtěžování a diskriminace žen ve firmě, údajně měl například krýt nevhodné chování kreativního ředitele Alexe Afrasiabiho, který je v žalobě jmenován jako největší agresor.

Nové vedoucí duo se může chlubit bohatými zkušenostmi. Jen Oneal dříve šéfovala studiu Vicarious Visions, tvůrcům velmi povedeného remaku Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Po akvizici studia na začátku letošního roku z ní Blizzard udělal výkonnou viceprezidentku vývoje. Mike Ybarra strávil téměř dvacet let u Microsoftu, od roku 2009 v divizi Xbox. Do Blizzardu odcházel z pozice viceprezidenta na konci roku 2019. Dosud zastával pozici výkonného viceprezidenta platforem a technologie, staral se především o rozvoj distribučního kanálu Battle.net.

Jen Oneal
i Zdroj: Hrej.cz
Jen Oneal
Mike Ybarra
i Zdroj: Hrej.cz
Mike Ybarra

„Jsem si jistý, že Jen Oneal a Mike Ybarra poskytnou vedení, které Blizzard potřebuje aby plně rozvinul svůj potenciál a přinesou překotné změny. Předpokládám, že tak učiní s vášní a zápalem a že od nich lze čekat vedení na nejvyšší úrovni věrnosti zásadám a oddanosti aspektům firemní kultury, které dělají Blizzard Blizzardem,“ popřál svým nástupcům štěstí Brack.

Brack se k Blizzardu připojil v roce 2005, tehdy v roli producenta MMORPG World of Warcraft. Postupně se skrze pozice produkčního ředitele, výkonného producenta a viceprezidenta projektu dostal až na pozici prezidenta firmy (2018), kde nahradil spoluzakladatele Blizzardu Michaela Morhaima.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz