Hrej.cz S.T.A.L.K.E.R. 2 Novinka

S.T.A.L.K.E.R. 2 vyjde přednostně na konzolích Xbox Series. Na PS5 se objeví s malým zpožděním

jakub-stepanek
Jakub Štěpánek
3. 5. 2021 10:31 1 Sdílej:

S.T.A.L.K.E.R. má i po letech místo v srdcích oddaných fanoušků, kteří netrpělivě vyhlíží chystané pokračování. Dvojka se objeví na PC, přičemž se předpokládalo, že dorazí i na konzole Xbox a PlayStation. Nyní se ale zdá, že je celá situace maličko složitější.

Reklama
Reklama

  • Autoři se nyní soustředí na verzi pro Xbox Series
  • Dokument naznačuje, že se hra na PS5 objeví s tříměsíčním zpožděním
  • S minulou generací konzolí už vývojáři nepočítají

Zástupci ze studia GSC Game World se totiž pro server Gaming Bolt vyjádřili, že v tuto chvíli počítají pouze s vydáním na konzolích Xbox Series. „Vyjednávali jsme o možnostech s Microsoftem a našli jsme několik dobrých příležitosti pro tuto značku – včetně Game Passu,“ prohlásili a dodali, že o verzi pro PlayStation 5 nyní neuvažují.

Autoři už ale neřekli, že bude plánovaná konzolová exkluzivita pouze dočasná. Skutečnost vyplývá z dokumentu, který se dostal do rukou redaktorům magazínu Wccftech. S.T.A.L.K.E.R. 2 by měl na strojích Xbox Series vydržet tři měsíce, dá se předpokládat, že se u konkurence objeví hned po uplynutí této doby.

Vývojáři zároveň dali jasně najevo, že už nepočítají s minulou generací. „S.T.A.L.K.E.R. 2 je next-gen hra, není možné, aby běžela na konzolích Xbox One a PS4,“ prohlásil Zakhar Bocharov, PR manažer GSC Game World. Hra by měla běžet ve 4K s podporou HDR, počítá se i s ray tracingem. Vývojáři se dokonce chtějí přiblížit hranici 120 snímků za sekundu.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz