Ratchet a Clank řádí v šestnáctiminutové gameplay ukázce
Ratchet & Clank: Rift Apart Novinka Ratchet a Clank řádí v šestnáctiminutové gameplay ukázce

Ratchet a Clank řádí v šestnáctiminutové gameplay ukázce

Jakub Štěpánek

Jakub Štěpánek

30. 4. 2021 00:42 1

Avizovaná prezentace State of Play se skutečně věnovala především Ratchetovi a jeho kamarádům. Šestnáctiminutové video leccos prozradilo.

Reklama
Reklama

  • Prezentace State of Play přinesla 16 minut záběrů ze hry
  • Hrdinové předvedli pohyb po světě a práci s palebným arzenálem
  • Rivet se projela na zádech turbošneka

Ukázka začíná v dimenzi pod nadvládou Dr. Nefariouse, který po sobě dokonce nechal pojmenovat město. Ratchet se zde snaží najít plechového kamarádíčka Clanka, o radu poprosí Ms. Zurkon, zdejší obchodnici se zbraněmi, která se hrdě hlásí k odboji.

Autoři jasně demonstrovali, čeho je lombax schopen. Krom běhání po zdech a bleskurychlého uhýbání umí nastartovat i své speciální raketové boty, díky nimž může pohodlně levitovat ve vzduchu. Prostor dostanou i střelné zbraně využívající adaptivních triggerů pro různé palebné režimy, haptická odezva zase umocní skvělý pocit při pohazování granátů.

Pár minut slávy si užila i Rivet, s níž cestuje ztracený Clank. Ta se také vyzná ve střelných zbraních, zdá se, že zvládne vše, co dokáže Ratchet. Liší se v malých detailech, třeba místo zmíněných raketových bot preferuje vrtule. V ukázce navíc předvedla spanilou jízdu na zádech jakéhosi turbošneka.

Marcus Smith, kreativní ředitel z Insomniac Games, závěrem ukázky potvrdil, že hra nabídne celou řadu zajímavých vychytávek. Chybět nebude režim pro pořizování fotografií, dimenzionální hádanky s Clankem, speciální výzvy, sběratelské předměty nebo fůra možností v nastavení přístupnosti. Ratchet and Clank: Rift Apart vyjde 11. června na konzoli PlayStation 5.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz