QA zaměstnanci ZeniMaxu zakládají první unii pod Microsoftem
i Zdroj: Polygon
Novinka QA zaměstnanci ZeniMaxu zakládají první unii pod Microsoftem

QA zaměstnanci ZeniMaxu zakládají první unii pod Microsoftem

Radek Raudenský

Radek Raudenský

6. 12. 2022 09:20

V rámci herních studií vzniká další zaměstnanecká unie. Tentokrát se týká vydavatele ZeniMax Media, kde se testeři spojili na vytvoření unie ZeniMax Workers United – CWA, čímž se stávají vůbec první takovou skupinou v rámci herních studií Microsoftu.

Reklama

  • QA zaměstnanci ZeniMaxu zakládají první unii v Microsoftu
  • Hlavní motivací byl crunch a nižší platy než v jiných segmentech

„Dnes jsme my, většina QA zaměstnanců ZeniMaxu, potěšeni, že můžeme oznámit založení naší unie společně s CWA. Jsme první taková skupina v Microsoftu. Díky tomu se budeme moct sami obhájit a budovat budoucnost, ve které se nám bude dařit. QA pracovníci jsou do své práce a her, které tvoříme, extrémně zapáleni. Díky možnosti rozhodovat zajistíme, že dostáváme férovou kompenzaci. Unie navíc ochrání naší práci a zajistí, že naše práce není brána jako samozřejmost,“ píše ZeniMax Workers United na Twitteru.

Dle některých zaměstnanců bylo hlavní motivací za založením unie velké crunchování a také nižší finanční ohodnocení než v jiných segmentech, jako je finanční nebo bezpečnostní QA testing. Microsoft už dříve potvrdil, že při procesu tvorby unie zůstane společnost neutrální, což ZeniMax Workers United potvrzují a chválí společnost za to, že se vedení nijak nesnažilo plány na vlastní unii nijak zhatit.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz