
Program EA Partners ještě nekončí

Hrej vyráží na Gamescom 2026 a soutěžíme s Českou spořitelnou o konzoli
S partnerem Českou spořitelnou míříme také letos na Gamescom, abychom vám mohli přinést žhavé herní novinky.
Program EA Partners, pomocí nějž mohou různá studia spolupracovat s vydavatelstvím Electronic Arts, bude pokračovat, a to přesto, že se v souvislosti s nedávným velkým propouštěním hovořilo o jeho ukončení. „Chápu, proč si to myslíte. Naše komunikace v tomto ohledu nebyla dobrá,“ přiznal pro Polygon Frank Gibeau, jeden z vysoko postavených manažerů Electronic Arts.
„Jsme otevřeni dalšímu partnerství s vývojáři. Na konzolovém trhu však dochází k přechodu a proto se více zaměřujeme na naše interní tituly a studia, jimž dáváme maximum prostředků, aby byla na novou generaci připravena,“ doplnil Gibeau a vysvětlil, proč došlo k propouštění: „V týmu EA Partners jsme vzhledem k počtu projektů, které chceme připravovat, měli zbytečně mnoho lidí. Proto jsme tým zmenšili. Program Partners je ale stále nakloněný byznysu.“
Program tak bude nadále fungovat, nečekejme ale velké množství titulů, které s jeho využitím vzniknou. Aktuálně je v rámci EA Partners v přípravě sci-fi kce Titanfall, kterou studio Respawn Entertainment blíže ukáže už dnes večer na E3.






















