Příští rok by mělo vyjít druhoválečné RTS Men of War II, nabídne přepínání do pohledu první osoby a realistický boj
i Zdroj: Hrej.cz
Novinka Příští rok by mělo vyjít druhoválečné RTS Men of War II, nabídne přepínání do pohledu první osoby a realistický boj

Příští rok by mělo vyjít druhoválečné RTS Men of War II, nabídne přepínání do pohledu první osoby a realistický boj

Tadeáš Pepř

Tadeáš Pepř

24. 11. 2021 16:56 1

Fanoušci válečných RTS v poslední době moc možností, jak ukojit svůj hlad po strategickém boji nemají. Napravit to může nedávno oznámený třetí díl série Company of Heroes a o slovo se hlásí i ukrajinské studio Best Way, které představilo druhý díl Men of War.

Reklama

  • Studio Best Way představuje Men of War II, vyjde příští rok
  • V druhoválečném RTS máme dostat realistickou hratelnost a autentické pojetí boje
  • Umožní přepínání do pohledu první osoby
  • Nabídne méně profláklé boje na východní i západní frontě a plnou podporu modifikací

Company of Heroes nezmiňujeme náhodou, Men of War si totiž z populárních strategií bere hodně inspirace. Men of War II by ale mělo nabídnout o něco hlubší systémy boje. Server Eurogamer dostal možnost hru prozkoumat o něco hlouběji a přinesl tak pár poznatků přímo z fronty. Právě fronta bude jedním z klíčových herních prvků. Jakýsi koncept linie mezi vašimi a soupeřovými vojáky totiž definuje, jak si v boji vedete a jakou část území kontrolujete. Vedle pěchoty, min, zákopů a kulometných hnízd je nutné inteligentně využívat tanky. Ty na sebe nebudou střílet jen tak nazdařbůh, klíčové je i jejich správné postavení a trefování se.

Velmi zajímavě působí prvek, po kterém v minulosti toužil asi každý hráč strategií, totiž možnost přepnout se na chvíli do pohledu první osoby. V takovém případě vám dokonce Men of War 2 umožní ovládat danou jednotku, třeba pálit z kulometu nebo vystřelit z tanku.

Hra nabídne dvě kampaně, jednu na západní a jednu na východní frontě. Na západě se zhostíte spojeneckých vojsk, na východě zase budete hájit barvy Sovětů. Eurogamer poukazuje na to, že se autoři pokusí ukázat i méně známé bitvy a události druhé světové války. Tak jako tak se ale soustředí na autenticitu a jistou realističnost dění na obrazovce.

Men of War II vyjdou na Steamu během příštího roku a ukrajinské studio už nyní láká komunitu na plnou podporu modifikací.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz