Počet měsíčních hráčů Call of Duty klesl pod 100 milionů, Blizzardu pro růst příjmů nepomohlo ani Diablo Immortal
i Zdroj: Hrej.cz
Novinka Počet měsíčních hráčů Call of Duty klesl pod 100 milionů, Blizzardu pro růst příjmů nepomohlo ani Diablo Immortal

Počet měsíčních hráčů Call of Duty klesl pod 100 milionů, Blizzardu pro růst příjmů nepomohlo ani Diablo Immortal

Radek Raudenský

Radek Raudenský

2. 8. 2022 14:37

Activision Blizzard zveřejnil své finanční i výkonnostní výsledky za druhý kvartál finančního roku. Jak se ukazuje, vydavateli se bohužel moc nedaří a trend negativních výsledků nadále pokračuje – jak v rámci peněz, tak počtu hráčů.

Reklama

  • Activision Blizzard zveřejňuje výsledky za druhý kvartál
  • Klesá počet aktivních hráčů Call of Duty a příjmy jak Activisionu, tak Blizzardu
  • Růst zaznamenal akorát King

Ve čtvrtém kvartálu roku 2019 dosáhl počet celkových měsíčních uživatelů ke 100 milionům a stoupal až k maximálním 150 milionům. S vydáním Vanguardu a následně nové iterace Warzone ale začala čísla stabilně klesat a s novou zprávou Activision potvrzuje, že v druhém kvartálu se měsíční počet aktivních hráčů dostal opět pod 100 milionů, přesněji na 94 milionů. 

S tím souvisí i menší příjmy, které vůči minulému roku klesly o 38 procent na 490 milionů dolarů. Activision ale spoléhá na svůj čtvrtý kvartál, kdy plánuje vydat rovnou dvě nové Call of Duty hry – kromě Modern Warfare 2 také přepracovaný Warzone 2.0.

Ani Blizzardu se moc nedařilo a i přes vydání Diablo Immortal klesly meziroční příjmy o 7 procent na 401 milionů dolarů. Kritizovaná hra ale pomohla navýšit počet měsíčních aktivních uživatelů na 27 milionů, což je o 4 procenta více, než minulý rok. Jde o vůbec první z posledních osmi kvartálů, kdy se počet hráčů navýšil.

Tradičně nejlépe se dařilo čistě mobilní divizi King, která v meziročních příjmech vyrostla o 8 procent na 684 milionů dolarů, a to i přes 6 procentní pád aktivních uživatelů na 240 milionů. Hlavním tahákem je opět nehynoucí Candy Crush.

I přes to, že se nyní Activisionu moc nedaří, je značka Call of Duty stále nehynoucí a jednou z nejdůležitějších v rámci herního průmyslu. Minimálně to tvrdí Sony ve své zprávě brazilských regulačním úřadům.

Reklama
Reklama

Související články

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google
Reklama
Reklama