Plattchen - rakouský zásek pro Wii Software
Rakouský tvůrčí tým Bplus bude údajně jedním z prvních, jehož hra bude v příštím roce distribuována skrze nedávno představený Wii Channel nazvaný WiiWare, či Wii Software. Jak už víte z této novinky, tak kanál Wii Software bude sloužit k digitální distribuci zajímavých a nových her od nezávislých vývojářů i větších firem. Ke spuštění Wii Software by mělo dojít počátkem příštího roku a bližší představení tohoto kanálu se určitě dočkáme už tento týden během E3.
Abychom se však vrátili k oné Wii Software hře od týmu Bplus. Jmenuje se Plattchen: Twist 'n' Paint' (klidně si nad písmeno „a“ v Plattchen dosaďte přehlásku – oboje varianty jsou správně), jde o kombinaci puzzle hry a střílečky, no a údajně byla od začátku vyvíjena přímo na míru konzoli Wii.
Nejzábavnější informace z kraťoučké tiskové zprávy (tu délku tiskovky oceňujeme, kéž by byly všechny tak stručné a jasné) se však týká přístupnosti hry širokému spektru hráčů. Plattchen: Twist 'n' Paint' prý zaujme hardcore hráče, nehráče i Nintendo fanoušky. Nutno říci, že něco podobného se u nějaké hry povede jednou za sto let, tak jsme zvědaví, jakou magii proto lidé z Bplus použili. Zřejmě se necháme překvapit.