NVIDIA si zajišťuje čipy pro výrobu grafických karet, za rezervaci zaplatí předem devět miliard dolarů
Novinka NVIDIA si zajišťuje čipy pro výrobu grafických karet, za rezervaci zaplatí předem devět miliard dolarů

NVIDIA si zajišťuje čipy pro výrobu grafických karet, za rezervaci zaplatí předem devět miliard dolarů

Radek Raudenský

Radek Raudenský

22. 2. 2022 15:17 2

Společnosti jako jsou AMD či NVIDIA mají v současné době poměrně velký problém. Nemají totiž vlastní továrnu pro výrobu čipů a jsou tedy závislé na externích výrobcích – přesněji jednom, a to TSMC. Ten ale vyrábí wafery pro celou řadu firem, zajistit si své místo v pořadníku je tak poměrně náročné, obzvlášť v době čipové krize.

Reklama
Reklama

  • NVIDIA si zajišťuje místo ve výrobě 5nm čipů TSMC
  • Výrobci zaplatila předem devět miliard dolarů

Extrémně důležitá je především pětinanometrová technologie, jenž je klíčová například pro další generaci grafických karet NVIDIA. Dle posledních informací tak společnost musela zaplatit devět miliard dolarů jenom za rezervaci místa – respektive byl výrobce nucen zaplatit alespoň část produktů a další poplatky předem. 

Dle webu PCGamer je tato várka určena pro výrobu další generace RTX 40XX, která bude benefitovat ze snížení velikosti polovodičů ve formě většího výkonu a menší energetické náročnosti. Je taktéž otázkou, jak nová výroba ovlivní budoucí dostupnost grafických karet.

Dle posledních informací totiž klesá zájem o grafické karty mezi těžaři kryptoměn, zároveň s tím by se měla zvednout i kvalita karet AMD – nemluvě o tom, že svou konkurenci chystá i Intel.

Ne vše ale lze zajistit pouze dostatkem peněz. NVIDIA byla po dvou letech nucena zrušit akvizici společnosti Arm. Transakci v hodnotě 40 miliard dolarů znemožnily regulační úřady v USA i Evropě.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz