Spoustu povyku pro nic. Akvizice ARM za 40 miliard dolarů nejspíše neproběhne, NVIDIA nedokáže vyhovět regulačním úřadům
Novinka Spoustu povyku pro nic. Akvizice ARM za 40 miliard dolarů nejspíše neproběhne, NVIDIA nedokáže vyhovět regulačním úřadům

Spoustu povyku pro nic. Akvizice ARM za 40 miliard dolarů nejspíše neproběhne, NVIDIA nedokáže vyhovět regulačním úřadům

Radek Raudenský

Radek Raudenský

26. 1. 2022 18:35

Ještě pár měsíců nazpět šlo o obrovskou zprávu. Výrobce grafických čipů NVIDIA oznámil plán odkoupit společnost ARM, která stojí za tvorbou architektury pro procesory. Investice se vyšplhala na 40 miliard dolarů, nakonec se ale zdá, že celý obchod padne.

Reklama
Reklama

  • NVIDIA nakonec nebude mít možnost odkoupit společnost ARM
  • Informuje o tom magazín Bloomberg

Jak totiž informuje magazín Bloomberg na základě anonymních zdrojů, NVIDIA od obchodu brzy odstoupí. Proti akvizici totiž vystoupila americká komise FTC, obchod prošetřuje i evropský antimonopolní úřad. Důvody jsou jasné – ARM stojí ve středu polovodičového trhu a architekturu si od něj licencuje nejen NVIDIA, ale také konkurent AMD a další společnosti. 

Pokud se skutečně celá transakce odpíská, nebude to pro společnost levné. Už tak totiž vyplatili zálohu více jak miliardu dolarů, což je poměrně dost peněz. ARM naopak litovat nemusí – majitel SoftBank totiž plánuje vstup na akciový trh.

Plány na odkup takto velkých firem nemusí být vždy dotaženy do úspěšného konce. Akvizice studia Activision Blizzard se pod kontrolu úřadů teprve chystá, je tedy možné, že i zde nastanou problémy. 

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz