Hrej.cz Novinka

Nově objevený hmyz nese jména Pokémonů

tadeas-pepr
Tadeáš Pepř
19. 3. 2021 14:25 4 Sdílej:

Už dávno platí, že nadšené hráče najdete ve všech kruzích lidské společnosti. Třeba mezi akademiky a biology. I proto nyní tři nově objevené druhy brouků z čeledi červenáčkovití a podčeledi Pyrochroidae nesou jména legendárních Pokémonů. Austrálii tak obývají nově pojmenovaní členovci Binburrum articuno (G), Binburrum moltres (H) a Binburrum zapdos (J).

Reklama
Reklama

S pojmenováním přišel jistý profesor, nebyl to však Profesor Oak, ale Darren Pollock, profesor entomologie na Eastern New Mexico University. Nápad přišel od jeho kolegy, doktoranda Yuna Hsiaoa z Australian National University. Právě v Austrálii akademici studovali nově objevené druhy hmyzu. Yun byl prý v mládí vášnivým hráčem titulů ze série Pokémon, objevené druhy brouků jsou navíc poměrně ojedinělé a nemají mnoho exemplářů. Navrhl tedy, aby se jmenovali podle podobně ojedinělých legendárních stvoření.

Zapdos, Articuno a Moltres tvoří ústřední legendární trojici první generace Pokémonů. V podstatě symbolizují tři aspekty energie - oheň, hrom a mráz.

K objevu došlo na konci loňského roku, vědci nyní vydali práci, ve které své objevy popisují. Naznačují ale, že od té doby objevili další druhy rodu Binburrum. Je tak klidně možné, že v budoucnosti do živočišné říše přibudou další pokémonní jména.

Ve světě vědy nejde o nic neobvyklého. Taktéž Pokémony inspirované jméno získal jeden z objevených pterosaurů, Aerodactylus (na obrázku níže). Vedle toho například pojmenovali vědci jeden z významných genů ovlivňujících vývoj živočichů Sonic hedgehog. Prý pro jeho vzhled vzdáleně připomínající ježka. Jeden z molekulárních inhibitorů genu byl pak nazván Robotnikinin

 

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz