Neoznámené projekty studia The Coalition byly údajně zrušeny. Na řadě mají být Gears 6
i Zdroj: Microsoft
Novinka Neoznámené projekty studia The Coalition byly údajně zrušeny. Na řadě mají být Gears 6

Neoznámené projekty studia The Coalition byly údajně zrušeny. Na řadě mají být Gears 6

Jakub Štěpánek

Jakub Štěpánek

3. 2. 2023 11:02

Studio The Coalition se prakticky výhradně soustředí na značku Gears of War. V posledních měsících se sice objevily informace o práci na jiných projektech, z nich ale zřejmě nic nebude.

Reklama

  • Studio The Coalition údajně pustilo k vodě dva neoznámené projekty
  • Nyní se má plně soustředit na vývoj Gears 6

Koncem ledna jsme informovali, že Microsoft hodlá propustit přibližně 10 tisíc zaměstnanců. A mezi nimi by měli být i lidé ze studia The Coalition. Tím pádem muselo dojít k přehodnocení priorit v souvislosti se vznikajícími projekty.

Situaci okomentoval novinář Jeff Grubb v poslední epizodě podcastu Game Mess Mornings. Dle jeho informací došlo ke zrušení hned dvou dosud neoznámených her. Jednou z nich měl menší projekt experimentální povahy, jehož hlavním účelem bylo dát autorům prostor pro seznámení s technologií Unreal Engine 5. Zdá se, že cíl byl splněn, projekt nicméně evidentně nestojí za dokončení.

Studio se nyní podle všeho naplno soustředí na vývoj Gears 6. Na tuto skutečnost ostatně poukazovaly pracovní nabídky. Grubb upozornil, že je hra stále na míle daleko od finální verze, dle jeho vlastního odhadu by mohla vyjít v horizontu následujících tří let. 

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz