Minulost Blizzardu vdechla život dalšímu studiu. Magic Soup Games budou tvořit AAA hry se zkušenostmi tří herních veteránů. Vývoj přirovnávají k vaření
i Zdroj: Magic Soup Games
Novinka Minulost Blizzardu vdechla život dalšímu studiu. Magic Soup Games budou tvořit AAA hry se zkušenostmi tří herních veteránů. Vývoj přirovnávají k vaření

Minulost Blizzardu vdechla život dalšímu studiu. Magic Soup Games budou tvořit AAA hry se zkušenostmi tří herních veteránů. Vývoj přirovnávají k vaření

Patrik Jelínek

Patrik Jelínek

18. 3. 2023 09:55

Pod rukami bývalých vývojářů Blizzardu se zhmotnilo další studio. Po podobně vzniklých týmech, jako je např. Frost Giant Studios, Uncapped Games nebo Notorious Studios, se dostává na studio Magic Soup Games. Jejími zakladateli jsou Jen Oneal, J. Allen Brack a John Donham, tedy skupina vývojářů, kteří se beze zbytku podíleli na vedoucích pozicích Blizzardu. Jejich cílem je tvořit originální AAA hry a přinášet hráčům nové zážitky.

Reklama

  • Z veteránů Blizzardu se zhmotnilo další  studio, které bude tvořit AAA hry
  • Nejnovějším přírůstkem do řady existujících týmů je Magic Soup Games, jež momentálně tvoří pětice členů

Trojice autorů má za sebou v součtu desítky let zkušeností v Activision Blizzard. Brack pracoval např. ve společnosti téměř 16 let (od roku 2006), a z toho tři roky jako její prezident. Ze společnosti odešel v roce 2021 uprostřed kontroverzí kolem žaloby za sexuální obtěžování a utlačování menšin, která se zabývala tím, že ve firmě panovala nevhodná kultura na pracovišti. 

Oneal pracovala podobně v Blizzardu téměř 20 let. V rámci své firemní aktivity vedla vývojářského studio Vicarious Visions, než po Brackově odchodu nakrátko převzala i pozici spoluvedoucí Blizzardu. V této funkci setrvala nicméně velice krátce. Po třech měsících, kdy pozici zastávala, firmu bez hlubšího vysvětlení opustila, což vzbudilo několik otázek, proč se tak stalo. John Donham, kterého jsme uvedli jako posledního, měl pak ve firmě nejkratší působení. V Blizzardu působil jen od roku 2019 do roku 2020, a sice jako personální ředitel a taktéž viceprezident pro speciální projekty.

Na otázku toho, jak se kolem odchodu z Blizzardu první dva cítili, odpověděli jen první dva. Brack nově řekl, že dlouho přemítal o své roli při prosazování tamních kulturních změn a že strávil také dlouhý čas nasloucháním tomu, co mělo být lepší. Pro Onealovou bylo podle jejích slov naopak velmi těžké odejít. I přesto ovšem nyní uvedla, že zůstává odhodlaná pokračovat v iniciativách nabízení rozmanitosti vývoje, a to nejen v rámci her, ale i dalšího zábavního artiklu.

Vzhledem k pracovním zařazením i rokům, které jsme zmínili, je pochopitelné, že se trojice autorů alespoň do jisté míry podílela na hrách, které dobře znáte, např. World of Warcraft, Tony Hawk's Pro Skater, EverQuest nebo Diablo.

Ve společnosti Magic Soup je naopak ale jejich práce tajemná. Studio se vlivem formování zatím příliš nevyjádřilo, pokud tedy samozřejmě nepočítáme to, že se Oneal ujme role generální ředitelky, Brack povede vývoj jejich první hry a Donham dohlédne na provoz celého studia. Už ovšem nepadlo, jakáže vlastně bude ta první hra, kterou od nich uvidíme. V rozhovoru pro VentureBeat Brack pouze otevřeně poznamenal, že debut nezapadá do žádného existujícího žánru, ale naopak si prý dláždí vlastní cestu pro zaujetí hráčů.

Pakliže nakonec přistoupíme ke struktuře Magic Soup Games, tu v současné době tvoří celkem pět zaměstnanců, které trojice zakladatelů poplatně nazývá "šéfkuchaři". Název Magic Soup podle Bracka vychází totiž z myšlenky, že vývoj her je podobná disciplína jako vaření polévky. Oboje prý vyžaduje spoustu času, péče, iterací a ingrediencí, aby se nakonec prošlo sérií ochutnávání a testování, než ze všeho vyleze unikátní zážitek, který nelze opakovat.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz