Meta plánuje do roku 2024 vydat čtyři nové VR headsety
i Zdroj: Meta
Novinka Meta plánuje do roku 2024 vydat čtyři nové VR headsety

Meta plánuje do roku 2024 vydat čtyři nové VR headsety

Radek Raudenský

Radek Raudenský

3. 5. 2022 11:04

Společnost Meta už poměrně dlouho nepředstavila žádný nový produkt z řád virtuální reality. Samozřejmě Quest 2 se stále daří, dle informací webu The Information se ale na trh chystá rovnou čtveřice nových headsetů, které vyjdou do roku 2024.

Reklama
Reklama

  • Meta chce do roku 2024 vydat čtveřici nových VR headsetů
  • Tvrdí to web The Information
  • Kromě dvou verzí Questu se chystají i pracovní brýle

Prvním je Project Cambria, který se ale nesoustředí na hráče, nýbrž na práci. Jeho cílem je nahradit nám počítač, tudíž přinese kvalitní displej, kamery na přední straně a spoustu různorodých funkcí, které nám ulehčí a umožní pracovat bez nutnosti si headset sundávat.

Původně jsme se Project Cambria měli dočkat v minulém roce, nakonec se ale vydání naplánovalo na tento rok. Následně se pracuje na Project Funston, který má být vylepšenou verzí Cambria. O nové verzi Questu moc informací nemáme, dle The Information má dojít na vydání dvou nových verzí v roce 2023 a 2024. Zatímco první bude high-end produkt, druhý má přinést levnější a mnohem dostupnější možnost pro hraní ve virtuální realitě.

Meta Quest Gaming Showcase je za námi, co pro nás měl Mark Zuckerberg připraveno?

Ještě před vydáním nových headsetů se ale chystá spousta nových her. O těch jsme se dozvěděli na nedávno proběhlé akci Meta Quest Gaming Showcase.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz