Luminous Productions se spojí se společností Square Enix. Rozšíření pro Forspoken vyjde v létě
i Zdroj: Square Enix / Forspoken press kit
Forspoken Novinka Luminous Productions se spojí se společností Square Enix. Rozšíření pro Forspoken vyjde v létě

Luminous Productions se spojí se společností Square Enix. Rozšíření pro Forspoken vyjde v létě

Jakub Štěpánek

Jakub Štěpánek

28. 2. 2023 12:23

Studio Luminous Productions se spojí se Square Enix, k fúzi dojde 1. května. Vývojáři do té doby chtějí zapracovat na dalších updatech a dodatečnému obsahu pro Forspoken.

Reklama

  • Společnost Square Enix Holdings oznamuje spojení Square Enix a Luminous Productions
  • K fúzi dojde 1. května
  • Autoři nyní pracují na rozšíření In Tanta We Trust, které vyjde v létě

V první řadě je třeba připomenout, že je nutné rozlišovat mezi holdingovou společností Square Enix Holdings, která zastřešuje byznysovou část kolem vlastních filmů, her či merchandisingu, a samotnými studii s pobočkami v Číně, Japonsku, Francii, Spojených státech a dalších zemích. 

Spojení těchto subjektů může působit zvláštně, jelikož studio v podstatě vždy spadalo pod Square Enix. Tým se zformoval z vývojářů pracujících na Final Fantasy XV, načež se vyčlenil z interní divize. Brzy však dojde k další změně.

“Fúze je součástí firemní snahy o posílení kompetitivnosti vývojářských studií,” stojí v oficiálním vyjádření s odkazem na současnou střednědobou obchodní strategii. Studio si cení nejen za schopnost produkovat AAA tituly, ale také za rozhled v dalších klíčových segmentech, jako je například vývoj herních enginů. Ke spojení dojde 1. května.

Vyjádření poskytlo i samotné studio, které přislíbilo, že než dojde k fúzi, bude pracovat na dalších opravách Forspoken. Zároveň chce stihnou dokončit DLC In Tanta We Trust, to by mělo vyjít někdy v létě. 

Reklama
Reklama

Související články

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro hodnocení a psaní komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Reklama
Reklama