Jak vypadá marketing Horizon Forbidden West a dalších her od PlayStation po celém světě?
Horizon Forbidden West Novinka Jak vypadá marketing Horizon Forbidden West a dalších her od PlayStation po celém světě?

Jak vypadá marketing Horizon Forbidden West a dalších her od PlayStation po celém světě?

Tadeáš Pepř

Tadeáš Pepř

18. 2. 2022 17:15

Marketingová oddělení společnosti PlayStation mají bohatou historii zajímavých a atraktivních kampaní, které přerůstají digitální prostor. Vzpomenout můžeme například na spuštění prodeje PlayStationu 5, na který upozornila i česká pobočka světelnou show na skleněné fasádě kancelářské budovy na pražské Vinohradské třídě. Zajímavou propagaci si připravily pobočky z různých koutů světa i v případě dnes vycházejícího hitu Horizon Forbidden West nebo připravovaného Gran Turismo 7.

Reklama
Reklama


Část z nich sesbíral playstationově zaměřený web PushSquare. Poukázal například na atrakci Eden Project, sestavu skleněných kopulí s umělými biomy pro ohrožené rostliny v anglickém Cornwallu. Společně s PlayStationem nyní vybuduje další umělé zahrady s divokými rostlinami ve městě Morecambe. Zajímavostí je, že budou kopule designovány tak, aby připomínaly Aloyin kluzák. Projekt má stejně jako hra samotná upozornit na likvidaci životního prostředí a mizení živočišných a rostlinných druhů.

Marketingové týmy PlayStationu také vztyčily sochy v některých metropolích. V australském Sydney se objevila majestátní a hrozivá mechanická stavba Clawstridera. Naopak v italské Florencii dočasně stojí klasická socha Aloy v renesančním stylu, ladící s pozadím v podobě krásných historických domů. Kromě reklamy na hru má výtvor zároveň oslavovat roli významných žen v italské historii.

Hru světel a stínů rozehrála pobočka v Saúdské Arábii. Ve městě Al-Ula pomocí dronů rozsvítila kamenný masiv nápadně podobný jedné z mechanických příšer.

V Nizozemí se zase objevily divokým břečťanem zarostlé reklamy na fiktivní společnost Faro Automated Solutions, hrající důležitou roli v historii univerza Horizon. Snímky na oficiálním účtu pocházejí z Amsterdamu.

Jeden z uživatelů Twitteru pak upozornil na to, že se v Singapuru objevila reklama, která z vysoké budovy vytváří obří krabičku s autíčky. Pochopitelně jde o lákadlo na připravovaný závodní hit Gran Turismo 7.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz