Jak měla vypadat zrušená kampaň v Call of Duty: Black Ops 4? Gigantický leak nabízí spoustu podrobností
i Zdroj: Activision
Call of Duty: Black Ops 4 Novinka Jak měla vypadat zrušená kampaň v Call of Duty: Black Ops 4? Gigantický leak nabízí spoustu podrobností

Jak měla vypadat zrušená kampaň v Call of Duty: Black Ops 4? Gigantický leak nabízí spoustu podrobností

Tadeáš Pepř

Tadeáš Pepř

10. 8. 2022 15:34

Série Call of Duty tradičně vedle silného multiplayeru přináší i filmové příběhové kampaně. Nejsou sice dokonalé, řada hráčů na ně ale nedá dopustit. Jednou z mála výjimek bylo pokračování Call of Duty: Black Ops 4, které singleplayer vůbec nenabízelo. Původně ale v plánu bylo, podrobnosti nyní zveřejňuje komunita, která se dostala k odloženým datům.

Reklama
Reklama

  • Na Reddit unikly podrobné informace o zrušené kampani pro čtvrté Call of Duty: Black Ops

Detaily se objevily na subredditu GamingLeaksAndRumours, kde je sdílel uživatel s přezdívkou Purpletoaster20. Údajně jde o výsledek několika měsíců průzkumu a sběru informací, který má vyvrcholit půlhodinovým podrobným videem, připravovaným někdy na příští týden. Zatím si tak musíme vystačit jen s poměrně obsáhlými textovými informacemi.

Singleplayerová kampaň měla původně nést název Career a vlastně tak úplně singleplayerová nebyla. Primárně šlo o kooperativní režim pro čtyři hráče ve dvou vzájemně soupeřících týmech, ženoucích se za konkrétními cíli a misemi. Unikátní herní koncept měl představovat specialisty, fungovat jako live-service a zároveň vystavět příběhové pozadí světa, ve kterém by se následně odehrával multiplayer. Kampaní ale mělo jít projít i v menším počtu, případně úplně sám. Prázdná místa pak vyplnila umělá inteligence. 

Režim byl ale z vývoje vyškrtnut. Jednak proto, že byl podle prvních testů velmi repetitivní a moc nefungoval. Vedle toho také protože byl vývoj výrazně uspíšen, aby Black Ops 4 stihly vyjít před tehdejším hegemonem Red Dead Redemption 2.

Příběhově se zápletka měla odehrávat v roce 2070 a navazovat na události Black Ops 3. Úsměvnou náhodou je, že základem příběhu byl rok plný katastrof v podobě globální pandemie a klimatických katastrof (hra vycházela v roce 2018, ještě před vypuknutím pandemie covidu). Během vzniklého roku chaosu lidstvo válčilo o každý dostupný zdroj.

Proti sobě měly stát frakce Free People’s Army a World United Nations, tedy v podstatě partyzáni a národní speciální jednotky. Hráči si mohli vybrat sympatičtější stranu a hájit její zájmy. Perspektiva pak měla výrazně měnit, jak se bude příběh pro konkrétního hráče odvíjet. Kampaň tedy zřejmě počítala s vysokou znovuhratelností.

Vývojáři počítali s rozdělením světové mapy na menší množství regionů s většími dílčími mapami, ve kterých se odehrávaly jednotlivé mise. Klíčovým prvkem byly samozřejmě divoké přestřelky s různými nepřáteli, největší perličkou měly být momenty, kdy se na bojišti zároveň střetnou oba týmy hráčů a navzájem si zkomplikují život. Také se počítalo s vedlejšími misemi, využitím vozidel, speciálních schopností a dalších zajímavých prvků. 

Za hraní kampaně pak hráči získávali zkušenostní body a skrze systém progressu odemykali nové vybavení a zbraně.

Původní příspěvek obsahuje i popisky čtyř příběhových misí, v případě zájmu si tedy můžete přečíst jaké postavy měly v zápletce hrát hlavní role. Součástí je také více než 400 obrázků konceptů, storyboardů a dalších materiálů připravovaných pro vývoj.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz