Jak je to tedy se sérií Halo? Jason Schreier tvrdí, že skutečne přejde na Unreal a studio 343 se od základů mění
i Zdroj: Xbox Game Studios / 343 Industries
Byznys Halo Infinite Novinka Jak je to tedy se sérií Halo? Jason Schreier tvrdí, že skutečne přejde na Unreal a studio 343 se od základů mění

Jak je to tedy se sérií Halo? Jason Schreier tvrdí, že skutečne přejde na Unreal a studio 343 se od základů mění

Tadeáš Pepř

Tadeáš Pepř

1. 2. 2023 11:44

V souvislosti se sérií Halo a studiem 343 Industries se v poslední době objevila spousta velmi protichůdných informací. Insideři opakovaně tvrdili, že je studio ve vážných problémech, že se o sérii budou starat jiné firmy, že značka přechází na Unreal Engine a tak dále. Samotný Xbox zase většinu informací popíral. Nyní Jason Schreier z Bloombergu podpořil variantu, že dochází k velkým změnám.

Reklama

  • Podle Jasona Schreiera přechází 343 Industries na Unreal Engine
  • Vývoj Halo by měl začínat od základů, pracuje se na dalších hrách včetně Project Tatanka
  • Příběhová rozšíření Infinite zřejmě nikdy nevyjdou

Faktem je, že Microsoft přistoupil k výraznému zeštíhlení některých svých divizí, a pod hlavičkou Xboxu se to dotklo právě 343 Industries, které přišly o spoustu zaměstnanců. Podle Schreiera z firmy odešlo až 95 lidí, včetně veteránů a významných tvůrčích myslí. To je pro vývoj poměrně zásadní rána.

343 Industries dle nových informací skutečně zůstávají u kormidla série, ale budoucnost vývoje je velmi problematická. Během vlny odchodů z loňského roku (kdy studio opustila třeba šéfová Bonnie Ross) mělo být po dlouhých diskuzích rozhodnuto, že se vývoj skutečně přesouvá na Unreal Engine, i když ještě nedávno Xbox ujišťoval, že se dále počítá s in-house řešením Slipspace. Ten ale údajně stojí na základech položených dokonce ještě v 90. letech, a práce s ním je pro vývojáře zásadní překážkou.

Zásadním prvním krokem má být projekt Tatanka. Původně battle-royale střílečka se postupně změnila v plnohodnotný titul, na kterém spolupracuje dlouholetý partner 343 v podobě studia Certain Affinity. Právě o Tatance se v minulosti mluvilo i ve spojitosti s Unreal Enginem. Dosud ale žádná konkrétní informace nepadla.

Smutnou zprávou je, že podle Schreiera skutečně nevzniká žádné singleplayerové rozšíření Halo Infinite. Jeho značně neuzavřená zápletka s cliffhangerem na konci tak zřejmě zůstane nedořešená. Pokud se jí neujme alespoň nějaký knižní doprovod. Vývoj multiplayeru Infinite má však pokračovat.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz