Intel odhaluje konkurenci pro DLSS. Vlastní technologie XeSS má pomoct s kvalitou her
i Zdroj: YouTube - Intel Graphics
Novinka Intel odhaluje konkurenci pro DLSS. Vlastní technologie XeSS má pomoct s kvalitou her

Intel odhaluje konkurenci pro DLSS. Vlastní technologie XeSS má pomoct s kvalitou her

Radek Raudenský

Radek Raudenský

25. 3. 2022 13:23

Fakt, že Intel se chce pustit i do konkurenčního souboje na poli grafických karet, víme už delší dobu. Výrobce procesorů oznámil tvorbu vlastní grafické karty Intel Arc, přičemž na Game Developers Conference ukázal, že rozhodně nepůjde pouze o hardware.

Reklama
Reklama

  • Intel ukazuje možnosti vlastní technologie pro upscaling XeSS
  • Ta má pomoci se snímky ve hrách i kvalitou hry
  • Datum vydání grafické karty ani technologie neznáme, budou jí ale podporovat i konkurenční karty

Konference určená pro vývojáře her totiž hostila i speciální video od Intelu, kde nám společnost ukázala technologii XeSS. Jde o upscalovací technologii, která si napomáhá i umělou technologií. Funguje tedy „stejně“ jako DLSS – při zapnutí XeSS se hra bude renderovat v nižším rozlišení, přičemž software bude obraz uměle upscalovat do vyššího rozlišení.

Zároveň se produkt Intelu postará o anti-aliasing i osvětlení scény. Celá ukázka běžela na vlastní grafické kartě, bohužel stále ale nemáme informaci o tom, kdy se Intel chystá s kartou konečně prorazit na trh. Už teď ale bylo oznámeno, že technologii bude podporovat celá řada studií, včetně Codemasters, IO Int., Kojima Prod., PUBG, Techland, Ubisoftu či 505 Games. Zajímavé je také tvrzení, že XeSS bude podporován na všech grafických kartách.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz