Intel hlásí rekordní příjmy, zisk ale spadl. Důvodem je nízký zájem o notebooky
Novinka Intel hlásí rekordní příjmy, zisk ale spadl. Důvodem je nízký zájem o notebooky

Intel hlásí rekordní příjmy, zisk ale spadl. Důvodem je nízký zájem o notebooky

Radek Raudenský

Radek Raudenský

27. 1. 2022 11:00

Čipová krize bohužel jen tak neskončí. To sice není dobrá zpráva pro hráče, výrobci si ale mohou mlaskat. I když procesorů není ani zdaleka tak málo jako grafických karet, poptávka po nich je stále obrovská, což Intel moc dobře ví.

Reklama
Reklama

  • Americký výrobce Intel zveřejnil finanční výsledky
  • Zatímco příjmy jsou nejvyšší v historii firmy, zisk klesl až o 20 procent
  • Je nižší zájem o notebooky, rostou datacentra a IOT

Americký výrobce procesorů nejen pro domácí počítače totiž oznámil své finanční výsledky, které jsou těmi nejlepšími v historii firmy. Úspěch se týká čistě příjmů, které se zastavily na 74,7 miliardách dolarů. Právě kvůli nedostatku grafických karet, a tedy i sníženému zájmu o notebooky a předem sestavené sestavy, se kvartální zisk propadl o 21 procent na 4,6 miliardy dolarů a o 5 procent vůči předchozímu roku na 19,9 miliardy dolarů.

Zatímco ztráta u notebooků je poměrně masivní, zvedají se další divize. O 20 procent narostl objem divize spravující datacentra, velký zájem je taktéž o IOT zařízení či technologie pro self-driving. V diskuzi pak ředitel Intelu Pat Gelsinger zmínil, že krizi okolo čipů očekává přes celý letošní rok, situace by se mohla ustálit v příštím roce. 

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz